Avaleht Heategevus Uus heategevuskampaania kutsub kandma rinnas sinililleõit
Uus heategevuskampaania kutsub kandma rinnas sinililleõit

Uus heategevuskampaania kutsub kandma rinnas sinililleõit

Uus heategevuskampaania kutsub kandma rinnas sinililleõitTänasest käivituv heategevuskampaania „Anname au!“ kutsub kandma järgmisel kahel nädalal rinnas sinilille rinnamärki ja näitama toetust Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.

Kandes rinnas sinilille-märki, on igaühel võimalus näidata, et kaitseväe välismissioonidel osalenud mehed ja naised on meie riigile ja rahvale olulised.

“Meie veteranide ühingul on uhke tunne jagada kogu rahvaga võimalust tänada kõiki neid vapraid mehi ja naisi, kes on kodust kaugel Eesti julgeoleku eest seisnud,” ütles kampaania eestvedaja Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse esimees Gustav Kutsar. “Tänasest on kõikjal üle Eesti võimalus soetada veteranide toetussümbolina sinilillemärki ning teha ühtlasi ka annetus vigastatud veteranidele vajaliku kõnniabiseadme soetamiseks.”

Käsitsi valmistatud sinilille-märke müüvad tänasest kõik Selveri poed, Kaitseliidu malevad ja Naiskodukaitse vabatahtlikud veteranipäeva üritustel.

Ühe lille eest palutakse vähemalt 2 euro suurust annetust. Annetused lähevad Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliinikule vigastatud veteranidele vajaliku uue kõnniabiseadme ostuks. Seadet saavad tulevikus kasutada kõik Eesti elanikud.

“Algav kampaania saab teoks paljude heade inimeste ja koostööpartnerite abiga. Täname nii sinilillemeistreid, Naiskodukaitse vabatahtlikke kui ka kõiki teisi meie partnereid, kes on ettevõtmisele õla alla pannud,” lisas Kutsar.

Iga sinilille märk on unikaalne käsitöö, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti.

Heategevuskampaania kestab kuni 27. aprillini. Kampaania eestvedaja on veteranide asutatud mittetulundusorganisatsioon Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing, kes korraldab heategevusprojekte, võtab vastu annetusi ning kasutab rahalisi vahendeid veteranide toetuseks.

Kampaania on ettevalmistus 23. aprillil peetavale veteranipäevale, kui üle Eesti leiavad aset üritused veteranide auks ja Tallinnas Vabaduse väljakul leiab aset tasuta kontsert Veteranirock.

Täpsemat infot leidub kampaania lehel ja Facebookis.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga