Avaleht Heategevus Täna antakse Toidupangale üle annetuste eest ostetud kaubikud
Täna antakse Toidupangale üle annetuste eest ostetud kaubikud

Täna antakse Toidupangale üle annetuste eest ostetud kaubikud

logoTäna esitleb Toidupank möödunud aastavahetuse eel eetris olnud ERR heategevusprogrammi Jõulutunnel kaudu kogunenud annetuste eest ostetud kolme uut kaubikut, millest üks on jahekambriga auto.

Jahekambriga Volkswagen Transporter hakkab mõõtma Tallinna tänavaid ja kaks väiksemat kaubikut (Volkswagen Caddy) leiavad omale head peremehed väiksemates toidupankades – üks neist hakkab kaupa vedama Pärnus ja teine Haapsalus.

“Kui paljudes kauplustes jääb toitu üle, mis lihtsalt raisku läheb, ja teisalt on ajutistesse majandusraskustesse sattunud paljulapselisi peresid, kelle kõht jääb sageli tühjaks, ning kui on juba olemas organisatsioon ja võrgustik, kes on võtnud enda ülesandeks nendele inimestele toiduabi pakkuda, siis sündis otsus toetada just Toidupanka ja seeläbi paljusid peresid üle Eesti, kergesti”, selgitas ERR elusaadetetoimetuse juhataja Ulvi Pihel.

Jõulutunneli lõpptulemus, mis Toidupanga arvele jõudis, ehk 189 641 eurot on ühele heategevus­organisatsioonile erakordne summa. Toidupanga asutaja ja juht Piet Boerefijn meenutab 2013. aasta esimest jõulupüha jätkuvalt tänutundega: „See oli meie jaoks väga suur toetus ja ma tänan Jõulutunneli meeskonda ja kõiki häid inimesi, tänu kellele on meil olnud sel aastal lihtsam oma tööd teha.“ Kuna Toidupanga tööks on ennekõike kauba transport ja logistika, sõidetakse palju. Järjest tuleb juurde uusi kauplusi, kus soovitakse oma üle jääma kippuvat toidukaupa kohalikule toidupangale ära anda. Samuti on pidevalt laienenud toidupankade võrgustik – aasta eest oli toidupanku 11, täna toimetatakse juba 14-s erinevas linnas.

Lisaks vajalike kaubikute soetamisele on annetustest saadud rahaga toetatud kõikide toidupankade tööd, soetatud vajalikku laoinventari (kastid, riiulid jms), tehtud hädapäraseid remonditöid. Uuenduskuuri läbinud Tallinna Toidupanga katus ei tilgu enam läbi. „See oli kohe järgmisel päeval, teisel jõulupühal, kui Mait Ots (Katuse Ekspert OÜ) helistas ja küsis, kas ta võib meie katuse üle vaadata ning sellele võimalusel esmaabi anda,“ meenutab Piet Boerefijn Jõulutunneli järel käivitunud väikeste jõuluimede seeriat. „Lõpuks sai sellest koostööprojekt, mille tulemusena saime me väga soodsalt täiesti vettpidava katuse. See väga suur asi!“ ütleb Boerefin.

Uute Toidupanga erikujundusega autode üleandmine toimub kolmapäeval, 19. novembril kell 12 Möller Auto Tallinna esinduses (Mustamäe tee 6).

Eesti Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi ja Swedbanki poolt selleks, et aidata leevendada vaesusprobleemi ja võidelda toidu raiskamise vastu.

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga