Avaleht Heategevus TÄNU HEADELE INIMESTELE! TÜ Kliinikumi silmakliinik sai Lastefondi toel uudse diagnostikaseadme
TÄNU HEADELE INIMESTELE! TÜ Kliinikumi silmakliinik sai Lastefondi toel uudse diagnostikaseadme

TÄNU HEADELE INIMESTELE! TÜ Kliinikumi silmakliinik sai Lastefondi toel uudse diagnostikaseadme

GazeLab_lapsSA TÜ Kliinikumi Lastefond aitas muretseda TÜ Kliinikumi silmakliinikule Eestis ainulaadse uuringuaparaadi „GazeLab“, mis võimaldab diagnoosida kõõrdsilmsust ning tuvastada ja mõõta kõrvalekaldeid silmade liikuvuses.

Aparaadi näol on tegemist video-okulograafiga, mis võimaldab ülitäpselt mõõta silmade asendit ja liikuvust. Seadet kasutatakse nii täiskasvanute kui laste silmade uurimiseks, silmade asendi- ja liikumishäirete diagnoosimiseks ning ravitulemuste hindamiseks.

GazeLab“Seade kinnitatakse kindlalt, nagu kiiver, patsiendi pea külge, nii ei mõjuta pea liikumine mitte kuidagi uuringu tulemusi. Uuringuaparaati saab kohandada väga suures anatoomilises vahemikus – tänu sellele on võimalik mõõtmisi teha eri kaugustelt ja eri positsioonidest,“ selgitab TÜK silmakliiniku juhataja Kuldar Kaljurand.

Tegemist on uue ja uuendusliku tehnoloogiaga, millesarnast Eestis seni kasutusel ei ole. Seadme innovaatilisus seisneb võimaluses uurida silmi nende loomulikus liikuvas olekus: aparaadi infrapuna-sensorid salvestavad silmade liikumise ja sellele järgneb üksikasjalik analüüs. Eriti tänuväärne on GazeLab aga just laste puhul, sest võimaldab uurida ka väga väikesi inimesi, ka neid kelle koostöövalmidus ei ole veel kõige parem.

Üle 13 000 euro maksev seade saab olema vajalik hinnanguliselt 3000 silmakliiniku patsiendi, sh 700 lapse jaoks aastas, kelle uurimisel seda rakendataks.

Lastefond toetas seadme ostu 6750 euroga, ülejäänud poole maksumusest kattis silmakliinik oma eelarvest.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga