Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Teeme üheskoos head! Verekeskus ootab saarlasi hingedekuul doonoripäevadele
Teeme üheskoos head! Verekeskus ootab saarlasi hingedekuul doonoripäevadele

Teeme üheskoos head! Verekeskus ootab saarlasi hingedekuul doonoripäevadele

VerekeskusPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus tuleb taas kolmeks päevaks Saaremaale ning ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 6. novembril kl 13-18 ja 7. novembril  kl 10-15 Kuressaare Kultuurikeskuses (Tallinna 6) ning 8. novembril kl 10.00-14.00 Orisaare Kultuurimajas (Kuivastu mnt 37) toimuvatele doonoripäevadele.

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Kuressaares 25. ja 26. septembril ning siis külastas verekeskust kahel päeval kogunisti 228 saarlast, tervislik seisund lubas verd loovutada 182 doonoril ning kokku saadi ligi 82 liitrit hinnalist verd. Orissaares käidi viimati 29. märtsil, mil verd annetas 36 söakat Orissaare inimest. „Täname südamest kõiki suure südamega Saaremaa inimesi, kes on alati meie verevarusid jõudsalt täiendanud. Oleme lootusrikkad, et ka hingedekuu doonoripäevadel külastab meid palju Saaremaa doonoreid, et kinkida abivajajatele nende järgmine sünnipäev,“ toonitas verekeskuses tootmisjuht  dr Erna Saarniit.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 18 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga