Avaleht Heategevus Toidupangad kogusid möödunud nädalavahetusel ligi 30 000 ühikut toidukaupu
Toidupangad kogusid möödunud nädalavahetusel ligi 30 000 ühikut toidukaupu

Toidupangad kogusid möödunud nädalavahetusel ligi 30 000 ühikut toidukaupu

Foto: Nele Hendrikson
Foto: Nele Hendrikson

Toidukogumispäevadel osalesid viis Prisma, viis Rimi, viis ETK, neli Selveri kauplust ning ABC Supermarketi suurim toidukauplus – Solarise keskuse toidupood Tallinnas. Umbes 300 vabatahtliku abiga koguti toimetulekuraskustes perede aitamiseks 15.–16. märtsil ühtekokku 29 823 ühikut toidukaupa.

Tallinna Toidupank viis toidukogumispäevad sel korral läbi kuues poes, mis on seni suurim kaupluste arv ühes linnas. Pärnu Toidupank pakkus poekülastajatele võimaluse oma panus anda ühtekokku neljas poes ja Tartu Toidupanga vabatahtlikud olid väljas kahes kaupluses. Ülejäänud linnades osales üks pood.

Foto: Nele Hendrikson
Foto: Nele Hendrikson

Suurim kogus linnade lõikes annetati Tallinna kauplustes – nelja Rimi kaupluse peale kokku ligi 13 704 ühikut toidukaupa, kusjuures üks ühik võib olla mistahes toidukaup, kaalust sõltumata. Kõige heldemad olid Kristiine Prisma kliendid, kes kahe päeva jooksul andsid puudustkannatavate Tallinna perede jaoks 3439 ühikut kaupa.

Arvuliselt kõige enam annetati toidupankadele makaronitooteid ja maiustusi, mõlemaid 5581 ühikut. Lihakonserve ning purgisuppe kogunes 4876 ühikut. Erinevate jahude ning kuivainete osakaal oli samuti märkimisväärne – enam kui 4000 ühikut. Muude kaubagruppide kogused nagu hommikusöögihelbed, mahlad-moosid, kalakonservid, kuivsupid, õli, sool-suhkur, kohv ja tee, jäid 1000-2000 tüki kanti. Kergestiriknevaid kaupu, st „kõlblik kuni“-tüüpi tooteid ja puuvilju, poetati Toidupanga kogumiskärudesse 874 korral.

Toidupangad tänavad kõiki vabatahtlikke, kes aitasid toidukogumispäevad läbi viia, osalenud kauplusi ning ennekõike igat poekülastajat, kes ei pidanud paljuks kaupa annetada.

Järgmised toidukogumispäevad toimuvad 17. ja 18. mail.

Eesti Toidupank aitab vaesusprobleemi leevendada, jagades abivajajatele toiduabi. Tänaseks on Eestis kokku 11 toidupanka: lisaks toidupankadele Tallinnas ja Tartus on toidupank tegutsemas veel Rakveres, Jõhvis, Narvas, Põlvas, Viljandis, Pärnus, Haapsalus, Järvamaal ja Valgas.

Eesti Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki poolt. Tallinna Toidupanka toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Toidupank kuulub Vaesuse Vastu Võitlemise Euroopa Võrgustikku (EAPN Eesti).

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga