Avaleht Heategevus Toidupank Toidupank ootab transpordiabi – Amserv aitab
Toidupank ootab transpordiabi – Amserv aitab

Toidupank ootab transpordiabi – Amserv aitab

Rimi e-poes on võimalik teha nüüdsest koos ostuga kas 3-, 5- või 10-euro suurune annetus, et Toidupank saaks sõidutada toidupakid ka kõige kaugemasse Eestimaa nurka.

„Kuna mõnedes piirkondades, nagu näiteks Harjumaal, kogutakse annetusi rohkem kui Lõuna- või Ida-Eestis, siis on väga oluline, et saaksime toiduabi võrdselt üle Eesti laiali jagada,“ lausus Toidupanga juht Piet Boerefijn. „Hetkel on meil 23 kaubikut, millele kulub umbes 900 liitrit kütust nädalas. Seni oleme kütusekulude osas tänu headele inimestele hakkama saanud, kuid suurenenud abivajajate hulk üle Eesti tähendab ka suuremaid kulutusi kütusele ja logistikale.“

Piet Boerefijn sõnas, et ta oleks väga tänulik, kui leiduks veel ettevõtjaid, kes tahaks Toidupangale pakkuda transpordiabi. „Kui mõnel ettevõtjal tuleb teekond Põhja-Eestist Lõuna-Eestisse või Ida-Eestisse niikuinii ette võtta, siis meile oleks sellest väga suur abi, kui sinna kaubikusse mahuks ka 1-2 alust toidukraamiga.“

„Pakume täna ka ise Toidupangale logistilist tuge, aidates juba mõnda aega transportida toiduannetusi Tallinnast Saaremaale ja Hiiumaale, kus abivajajaid on rohkem, kui kohalikud annetused katta jõuavad. Täna aga vajab Toidupank ise abi, et nende kaubikud jõuaksid kõigi hädasolijani üle Eesti,“ lisas Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.

Alates 11. detsembrist abistavad Amservi töötajad ja demoautod Toidupanka neljas erinevas Eesti linnas. Lisandunud autode abiga kasvatatakse kaubaringide arvu, kiirendatakse annetatud toiduainete jõudmist poodidest kogumiskohtadesse ning töötajad saavad soovi korral osaleda puudustkannatavate lastega peredele toidu jagamisel. Kokku lisandub Toidupanga töörühma kiirel jõuluajal 17 ekipaaži.

“Kuigi autotööstus ja -teenindus pole koroona löökidest puutumatuna jäänud ja oleme pidanud vastu võtma mitmeid raskeid otsuseid, otsisime võimalust, kuidas oma tegevusvaldkonnast tulenevalt kõige kasulikumalt ühiskonda panustada ja aidata. Idee Toidupanka sellisel kujul aidata tuligi ärist endast – meil on head ja kvaliteetsed autod ja seeläbi võimalus kiirendada Toidupanga kogumiskastidesse kogutud toidu jõudmist abivajajateni,” selgitas Amservi tegevjuht Rene Varek koostöö eesmärki ja põhjuseid. Varek lisas, et tänu Amservi esindustele Tartus, Tallinnas, Paides, Viljandis ja Pärnus saab ettevõte pakkuda laialdasemat logistilist tuge ja abi toidukaupade transportimisel.

„Toidupank on väga tänulik, et Amserv meiega ühendust võttis ja ka enda jaoks keerulisel ajal abi pakkus. Meil lõppesid just Toidupanga üle-eestilised toidukogumispäevad ja Rimi kauplustes kestavad need veel kogu detsembri. Lisandunud autode ja inimeste abiga saame kaubad senisest kiiremini poodidest Toidupanga ladudesse ja pühademaigulised annetuseda jõuavad veel enne jõule abivajajateni,“ ütles Toidupanga kommunikatsioonijuht Liina Peäske.

Peäske sõnul on jõuluajal oluline meeles pidada, et abivajajad ei kao pärast detsembrit ära. “Pigem võib eeldada, et nende arv kasvab veelgi – juba laste distantsõpe lisab pere rahakotile suure lisakoormuse. Seepärast innustame omalt poolt igal juhul inimesi jätkuvalt annetama. Paljudes suuremates kauplustes on selleks statsionaarsed annetusautomaadid, mida tühjendatakse regulaarselt ja kuhu on oodatud pikemalt säiliv toidukaup, millest on võimalik teha perele sooja toitu: kuivained, purgisupid, konservid, moosid, lastetoidud jm.”

Amservi töötajad ja autod transpordivad toidukraami pea kahenädalase advendiaja jooksul enam kui 20 toidupoest ja kogumiskohast. Samuti ollakse abiks toidupakkide komplekteerimisel ja jagamisel. Lisaks loobub Amserv sel aastal korporatiivkingituste tegemisest ning annetab Eesti Toidupangale 5000 eurot, mis on ennekõike suunatud puudustkannatavate lastega perede jõululaua katmiseks.

Vareki sõnul on käesolev aasta olnud väga paljude ettevõtete ja inimeste jaoks keeruline ja kurnav, kuid ta julgustab kõiki mõtlema sellele, kuidas oma võimaluste piires muuta kõige enam puudust kannatavate inimeste elu pisut kergemaks ja helgemaks.

Toidupanga abistamisse on kutsutud ja kaasatud ka Amservi koostööpartnerid, kellel on samuti võimalus toidupakke komplekteerida. Näiteks 16. detsembril aitavad Rein Mikk ja tuntud artistid Rahvusooperist Estonia Tallinna Toidupangas (Punane 48A) puudustkannatavatele suurperedele toiduaineid ja muid igapäevaselt vajalikke olmetooteid jagada.