Avaleht Heategevus Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinik sai Lastefondi abiga kolm uut aparaati
Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinik sai Lastefondi abiga kolm uut aparaati

Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinik sai Lastefondi abiga kolm uut aparaati

LastefondSA TÜK Lastefond aitas Kliinikumi lastekliinikule osta kolm uut kallihinnalist aparaati – veresoonte kuvaja ja spiromeetri allergiakeskusele ning bilirubiinimõõtja neonatoloogia osakonda.

Spiromeeter on aparaat, millega teostatakse hingamisfunktsiooni uuringuid nii astmahaigetele kui ka astma kahtlusega lastele. Uuringu alusel on võimalik hinnata hingamiselundite eakohast arengut, haiguslikke muutusi ja ravi efektiivsust.

TÜK lastekliiniku direktor Marika Kirss selgitab, et praegu kliinikus kasutusel olev aparaat on amortiseerunud. “Seadet kasutavad oma töös allergoloogid ning aasta jooksul tehakse sellega ca 3000 uuringut,” lisab ta.
Lastefondi toel soetatud uus bilirubiinimõõtur on aga selline, mis võimaldab mõõta bilirubiininäitajat naha pinnalt, täpsemalt kõrvalestalt. “See säästab vastsündinuid veenivere analüüsist ning aparaadi kasutamine on lihtne ja lapsele ohutu,” märgib lastekliiniku direktor.

Kolmas uus seade, veresoonte kuvaja, on mõeldud nahaaluste versoonte kuvamiseks naha pinnale, mis tähendab, et see on abivahend veenivere võtmiseks.

Eelnimetatud aparaadid on kallihinnalised, makstes kokku 15 174 eurot. Kuivõrd lastekliiniku lähiaja eelarvesse need seadmed ei mahtunud, toetas aparaatide ostu 100% ulatuses Lastefond.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga