1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. TUBLID NOORED! Ülenurme Gümnaasiumi õpilased koguvad annetusi TÜK sünnitusosakonnale bilirubiini mõõtja soetamiseks
TUBLID NOORED! Ülenurme Gümnaasiumi õpilased koguvad annetusi TÜK sünnitusosakonnale bilirubiini mõõtja soetamiseks

TUBLID NOORED! Ülenurme Gümnaasiumi õpilased koguvad annetusi TÜK sünnitusosakonnale bilirubiini mõõtja soetamiseks

Ülenurme Gümnaasiumis õppivad Anett Nurmsalu ja Kirsti Kiisler tegid praktilise koolitöö raames annetuskampaania, millega kogutud raha suunatakse TÜ Kliinikumi Lastefondi kaudu sihtotstarbeliselt TÜK sünnitusosakonnale bilirubiini mõõtja soetamiseks.

Õpilased Anett Nurmsalu ja Kirsti Kiisler rääkisid, et annetuskampaania tegid nad avalikuks juba 17. oktoobril ja plaanipäraselt kestab kampaania pühadeni. “Oleme mõlemad meditsiinivaldkonnast väga huvitatud ja kuna praktiline töö peaks olema ideaalis seotud õpilaste huvidega, siis ei olnud meil kahtlustki, millises suunas valikut tehes vaadata,” nentis Kiisler ja lisas, et annetuskampaania mõtte pakkus välja bioloogiaõpetaja.

Tüdrukud ütlesid, et töö protsess algas juba aasta tagasi, kui nad võtsid ühendust Tartu Ülikooli Kliinikumi sünnitusosakonna töötajatega ning uurisid, mis võiks olla objekt, mille soetamiseks raha koguda. “Teada saanud, et sünnitusosakond vajab bilirubiini mõõtjat, hakkasime aparaadi ja sellega seonduva kohta infot koguma ning tegelesime praktilise töö kirjaliku osaga kuni kevadeni, mil külastasime Tartu Ülikooli Kliinikumi ja filmisime reklaamvideo,” selgitas Kiisler. Ta rääkis, et video kokkupanek toimus sügisel, seejärel tegid nad kampaaniale Facebooki lehe ning avalikustasid annetuskampaania.

Tüdrukud nentisid, et kampaaniat on nad reklaaminud mitmel viisil. “Esmalt jagasime videot Facebookis, seejärel levitasime erinevatele firmadele ja inimestele e-meili teel,” tõid nad välja. “Peale sotsiaalmeedia oleme reklaaminud kampaaniat ka ise linnas inimestele flaiereid jagades.”

Bilirubiini mõõtja abil määratakse vastsündinute naha kollasust ja tänu sellele aparaadile ei pea kõikidele lastele vereanalüüsi tegema.

Ülenurme õpilaste loodud Facebooki lehe leiab SIIT!

Aparaadi ostu saab toetada annetades raha SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kontole: EE682200221015828742 märksõnaga BILIRUBIINIMÕÕTJA.

Head Uudised GoodNews