Avaleht Heategevus Turvatöötaja päästis Tartus eaka naise vingumürgitusest
Turvatöötaja päästis Tartus eaka naise vingumürgitusest

Turvatöötaja päästis Tartus eaka naise vingumürgitusest

Laupäeva õhtul sõitis turvaettevõtte G4S patrull tulekahju häireteate peale kontrollima Tartus asuvat eramut. Toidukõrbemise tõttu suitsu täis majast tuli turvatöötaja koputuse peale välja eakas naine, kes käitus ebaadekvaatselt, oli suitsust ja vingust uimane ning ei tajunud paraku olukorra tõsidust. Turvatöötaja suunas ta värske õhu kätte ja seejärel kiirabimeedikute hoole alla.

26. septembril kell 18.05 sai G4Si juhtimiskeskus tulekahju häireteate Tähtvere linnaosas asuva eramu valvesüsteemilt. Olukorda saadeti kontrollima G4S patrull, kes jõudis kohale mõne minutiga.

Turvatöötaja sõnul maja juures esialgu tulekahju tundemärke ei paistnud ja hoone tuled olid kustus. Maja ümbrust põhjalikumalt kontrollides märkas ta ühel hetkel, et akende vahelt immitseb suitsu. Seejärel märkas turvatöötaja majas liikumist ja koputas aknale.

Hoonest väljus 70aastane naine, kes ütles G4S töötajale, et kõik on korras ja abi ei ole vaja. Turvatöötaja aga märkas, et eramu on suitsu täis ja naise käitumine tundus ebaadekvaatne. Samuti oli eakas majaelanik suitsust ja vingust uimane. Turvatöötaja suunas naise värske õhu kätte ja palus häirekeskusel kiirabi ning päästjad appi saata.

Ruume kontrollides leidis turvatöötaja köögist põlenguallika. Ahjus kõrbes liha, mille ta sealt välja tõstis ja kraanivee all maha jahutas. Seejärel tegi ta aknad lahti, et toad ära tuulutada.

Majas elav eakas naine oli söögi ahju unustanud, viibis ise teisel korrusel ja ei märganud seetõttu toidu kõrbemist.

Sündmuskohale tulnud kiirabimeedikud viisid majaelaniku tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad aitasid suitsu ja vingu erivahendiga ruumidest eemaldada.

Üksi elavad eakad ei pruugi õnnetuse puhkedes olla suutelised olukorrale õigesti reageerima. Seetõttu tasub eaka lähedase abistamiseks paigaldada talle koju suitsu- ja vinguandurid, mis annavad ohust teada ka turvaettevõttele, kes saab turvatöötaja olukorda kiirelt kontrollima saata.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga