Avaleht Heategevus Tuuli Roosma kogub Samburu hõimu tüdrukute turvakodule toetusi!
Tuuli Roosma kogub Samburu hõimu tüdrukute turvakodule toetusi!

Tuuli Roosma kogub Samburu hõimu tüdrukute turvakodule toetusi!

14. aprillil näitas Kanal 2 saade „Meie aasta Aafrikas“ Aafrika jõhkravõitu traditsioone, kus noori Samburu hõimu tüdrukuid meeste poolt julmalt ära kasutatakse. Tuuli Roosma kutsus televaatajaid üles sealset neidude turvakodu toetama. Annetatud raha kannab Tuuli koos oma pere annetusega sel nädalal Samburu tüdrukute organisatsioonile üle.

Samburudel valitseb gerontokraatia ehk vanainimeste võim, nende puhul vanade meeste võim. Kuna nooremad mehed kuni 35. eluaastani ei tohi abielluda, võivad nad võtta sugulasteringist tüdruku (alates 5. eluaastast), kellega nad küll seksuaalselt läbi käivad, aga ei abiellu.

Josephine Kulea on ainus ja esimene, kes selle hirmsa traditsiooni vastu on välja astunud. Oma sugulase päästmisest on tänaseks saanud suur organisatsioon, mis on päästnud juba 1183 tüdrukut. Tüdrukute turvakodus elab täna umbes 300 tüdrukut. Organisatsioon tegutseb ainult annetuste toel, sest poliitilist otsust nende toetamiseks ei juleta teha –  Josephine on hõimu vanemate põlu all kui traditsioonilisele ühiskonnale vastuhakkaja.

„Meie vaatajatest otsustas vähemalt 151 inimest Josephinet tema töös aidata. Meie kontole annetati kokku 3486 eurot. Kui palju oli neid, kes tegid annetuse otse neile, me ei tea,“ ütleb saate produtsent Tuuli Roosma.

„Eestlaste annetatud raha on Keenias väga suur summa. Selle eest saab kindlasti teha ühiselamu laienduse ja neiud saavad elama parematesse tingimustesse,“ lisab Tuuli.

Kes soovib Josephinet toetada, saab uurida selleks võimalusi nende kodulehel. Lisainfot eestlaste ühisannetuse võimaluse kohta leiab ka „Meie aasta Aafrikas“ Facebooki lehelt.