Avaleht Heategevus Heategevusliku jõululaada Topeltkink lõpetab Taukar
Heategevusliku jõululaada Topeltkink lõpetab Taukar

Heategevusliku jõululaada Topeltkink lõpetab Taukar

Karl-Erik Taukar
Karl-Erik Taukar

Tallinnas Ülemiste keskuses toimus tavapärane heategevuslik jõululaat, kus lastekodulapsed müüsid enda valmistatud käsitööd ja kingitusi, toimusid erinevad töötoad ning päeva võtab nüüd kokku Karl-Erik Taukari kontsert.

Laadal kogutud tulu läheb lastekodudele.

Ülemiste keskuse juhi Guido Pärnitsa sõnul müüsid lastekodulapsed pühade eel oma tehtud jõulukingitusi, -kaarte ja käsitööd keskuses juba kümnendat korda. “Tänavu osales jõululaadal 71 last üle Eesti, kes on mitme kuu jooksul valmistanud erinevaid põnevaid ja originaalseid kingitusi, mida jõuluvana kotti varuda,” ütles Pärnits. Laadalt sai osta jõulukaarte  ja -pärgi, kuusekaunistusi, mitmesuguseid ehteid, kootud mütse, salle, käsitööna valmistatud lapitekke, patju ja muud.

10704119_892198434123815_2906006814378974304_nPärnitsa sõnul on eestimaalased iga aastaga aina altimad pühade eel head tegema. “Heategevuslik laat on aasta-aastalt aina populaarsem, mis näitab, et inimesed soovivad varutud kingitustega rõõmustada mitte ainult kingisaajat, vaid aidata ka abivajajaid,” selgitas Pärnits, kelle sõnul on laadal osalejate jaoks lisaks kingituste müümisele oluline ka laadamelu. “Paljud lapsed osalevad meie laadal juba mitmendat korda ja ootasid sündmust pikisilmi, et oma sõpradega kohtuda. Samuti saavad lapsed laadalt kogemusi, kuidas enda valmistatud esemeid müüa.”

Heategevuslik jõululaat Topeltkink algas täna südapäeval Ülemiste keskuse aatriumis. Nelja tunni jooksul oli võimalus varuda pühadeks originaalseid kingitusi ja meeneid. Lisaks toimusid aatriumis päeva jooksul erinevad töötoad, kus usinamad said kätt proovida jõulukaunistuse ja helkurite valmistamises. Kohapeal tehti ka näomaalinguid.

Päeva lõpetab Karl-Erik Taukari kontsert, mis algas 16.00.

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga