Avaleht Heategevus ÜLESKUTSE! Naiskodukaitsjad ärgitavad kuduma Ukraina toetuseks
ÜLESKUTSE! Naiskodukaitsjad ärgitavad kuduma Ukraina toetuseks

ÜLESKUTSE! Naiskodukaitsjad ärgitavad kuduma Ukraina toetuseks

LaundryNaiskodukaitse on alates 2010. aastast saatnud igal aastal paarsada isetehtud sõrmiku- ja sokipaari Afganistanis ja mujal välismissioonidel viibivatele Eesti kaitseväelastele. Kuna suuremahuline Afganistani missioon on Eesti jaoks lõppenud, aga naiskodukaitsjate tahe aidata ja panustada ei ole kadunud, siis sel aastal suunatakse tahe taas sinna, kus seda vajatakse – Ukrainasse!

Naiskodukaitsjate eesmärgiks on kokku koguda võimalikult suur hulk Ukraina ja Eestimaa värvides isetehtud villaseid sokke ja sõrmkindaid, lisada neile soojad tervitused ning saata asjad piirkonda, kus neid kõige enam vaja läheks. „Kudumisprojekti kaudu avaldame sümboolset toetust Ukraina Rahvuskaardi ridades võitlevatele meestele ning kriisipiirkonnas abivajavatele tsiviilelanikele,“ kutsub Naiskodukaitse esinaise asetäitja Ave Proos kõiki kampaanias kaasa lööma.

MTÜ Vaba Ukraina esindaja Lauri Lemmingu sõnul on meestel külmade ilmad saabudes puudu peamiselt villastest sokkidest, aga üksused võtavad hea meelega vastu ka sõrmkindaid. „Naiskodukaitse abiga kokku kogutud sokid ja kindad saadetakse pataljonidele Aidar ja Kievskaja Russ-11,“ ütles Lemming.

MTÜ Eesti Pagulasabi kaudu on Naiskodukaitsel olenevalt kudumite kogusest võimalik saata üks osa sokkidest ja sõrmkinnastest Zaporižžja oblastisse, kuhu on septembri lõpu seisuga ametlikult registreeritud 27 77 sisepagulast.

MTÜ Eesti Pagulasabi esindaja Eero Jansoni sõnul moodustavad valdava enamuse (89%) sisepagulastest naised, lapsed, vanurid ja puuetega inimesed. „Kuigi kohalik omavalitsus koostöös ettevõtjate ja kohalikest elanikest vabatahtlikega on teinud ära suure töö sisepagulaste abistamiseks, on jätkuvalt puudu kõige esmavajalikumast, ka soojadest riietest. Naiskodukaitse kogutud kudumid annaksid panuse sisepagulaste talveriiete osa koguvajadusest,“ sõnas Janson.

Kui eelnevatel aastatel on Naiskodukaitse kudumisprojekte korraldanud pigem organisatsioonisiseselt, siis seekord on eesmärk teha ise ja kutsuda üles kõiki Eestimaa naisi projekti panustama, sest üheskoos suudetakse rohkem ja saab näidata, et praeguse olukorra kiire lahendus Ukrainas on ka eestlastele äärmiselt oluline.

Kõik soovijad saavad 29. septembrist kuni 10. detsembrini tuua isetehtud sokid ja sõrmkindad lähimasse Kaitseliidu malevasse, kust Naiskodukaitse need kokku kogub, vastavalt vajadusele komplekteerib ning Ukrainas toimetab.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga