Avaleht Heategevus Vähiravifond panustas suvel Eesti inimeste tervisesse kokku 652 000 eurot
Vähiravifond panustas suvel Eesti inimeste tervisesse kokku 652 000 eurot

Vähiravifond panustas suvel Eesti inimeste tervisesse kokku 652 000 eurot

Vähiravifondi Kingitud Elu jaoks on selja taga erakordselt sündmusterohke ning rikkalike emotsioonidega suvi. Juunis, juulis ja augustis otsustas fondi nõukogu toetada 80 Eesti inimese ravi ning raviarveid tasuti kokku rohkem kui 652 000 euro eest. Jätkuvalt jõuab fondini keskmiselt üks abitaotlus päevas.

Ehkki fondi laekus kolme kuu jooksul ka väga palju annetusi – üle 600 000 euro – püsib abi vajaduse foon kõrgel ning fondist välja makstavad summad ületavad jätkuvalt fondi laekuvaid summasid. “Siiani oleme õnneks saanud toetada absoluutselt kõiki abivajajaid, kes meie poole pöörduvad ja kuuluvad ka fondi sihtgruppi. Selle eest suur tänu ja kummardus meie lahketele annetajatele ja tublidele vabatahtlikele,” ütleb Vähiravifondi Kingitud Elu juhataja Toivo Tänavsuu.

Kunagi varem pole fondi vabatahtlike töökalender olnud nii tihe kui sel suvel. Kokku käisid Kingitud Elu inimesed suve jooksul heategusid kokku korjamas rohkem kui 120 erineval üritusel üle Eesti. 2019. aasta esimese kaheksa kuuga ulatusid sularahas ja kaardiga tehtud annetused üle 206 000 euro – pea sama palju kui mullu terve aasta jooksul kokku.

Fondi suvi algas Pardiralli tähe all. Vähiravifond Kingitud Elu ja heategevusfond Minu Unistuste Päev aitasid Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidul korraldada Eesti suurimat heategevuslikku perepäeva Pardirallit, kus vette lasti 15 000 vanniparti. Juuni alguses Kadrioru pargis kulmineerinud ettevõtmisega kogunes vähihaigete laste ja nende perede toetuseks ligi 262 000 eurot, millest 43 000 eurot laekus vähiravifondi. Vähiravifond on operatiivselt valmis toetama ka kõige pisemate ravi kui selleks peaks vajadus tekkima.

Laulupeolt ja tantsupeolt tõid Kingitud Elu vabatahtlikud kokku üle 40 kilogrammi sularaha ehk 25 800 eurot, lisaks rohkesti positiivseid emotsioone ja innustust eriliselt soojadest kohtumistest väga paljude südamlike Eesti inimestega.

Aastatel 2007-2018 missioonipreemiat välja andnud Aadu Luukase Sihtasutus lõpetas tegevuse ning fondi jäänud 30 000 eurot annetati vähiravifondile, kes oli ühtlasi missioonipreemia viimane laureaat (2018).

Vähiravifond sai suvel oma ajaloo esimese päranduse. Viljandi mees Kaljo tegi 2016. aastal testamendi, millega määras fondile 4000 eurot. Maaparandajana töötanud Kaljo võitles kõrges eas eesnäärmevähiga ja jäi sellele tänavu kevadel alla. Enne surma otsustas vanahärra testamendi läbi kinkida seega kellelegi teisele võimaluse elada.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga