Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Verekeskus kutsub läänlasi doonoripäevale!
Verekeskus kutsub läänlasi doonoripäevale!

Verekeskus kutsub läänlasi doonoripäevale!

SüdaPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama neljapäeval, 2. märtsil kella 10.30-14.30 Haapsalu Kultuurikeskuses toimuvale doonoripäevale, et kõik abivalmid ja sooja südamega Läänemaa inimesed saaksid teha kauni kingituse kõigile abivajajaile.

Haapsalu Kultuurikeskuses oli verekeskus viimati kuu aega tagasi, 2. veebruaril, mil verd loovutas 83 läänlast ning verevarud täienesid ligi 38 liitri hinnalise verega.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 19 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab ka verekeskuse kodulehelt ning Facebooki fännilehelt.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga