Avaleht Heategevus Verekeskus kutsub virumaalasi doonoripäevale
Verekeskus kutsub virumaalasi doonoripäevale

Verekeskus kutsub virumaalasi doonoripäevale

Foto: Pixabay

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama kolmapäeval, 18. juulil kella 10-14 Rakvere Kultuurikeskuses toimuvale doonoripäevale. Eriti oodatud on reesusnegatiivsete doonorite veri, kuid kutsutakse ka teiste veregruppide doonoreid ja esmaseid vereloovutajaid head tegema!

Regionaalhaigla verekeskuse tootmisjuht dr Erna Saarniit soovib kõigile tublidele Virumaa doonoritele imelist suve ning kutsub üles uutele heategudele, sest johtuvalt haiglate tellimustest, on suur nõudlus reesusnegatiivse vere suhtes, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud. Loovutades verd, saame olla kindlad, et Eestis on piisavad varud, et päästa kõikide abivajajate elusid, sest õnnetuste, haiguste ja ootamatute saatusekäänakute eest ei ole meist keegi kindlustatud“.

Loovutades verd, saame olla kindlad, et Eestis on piisavad varud, et päästa kõikide abivajajate elusid, sest õnnetuste, haiguste ja ootamatute saatusekäänakute eest ei ole meist keegi kindlustatud.

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Rakveres 18. ja 19. juunil doonoritelkidega ning kahel telgipäeval külastas neid 346 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 281 doonoril ning koguti üle 126 liitri hinnalist nestet.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 15 000 patsiendile aastas.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti.

Lisainfot saab verekeskuse kohta SIIT ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga