1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Doonorid ja Sõbrad
  4. Verekeskuse verevarud on kriitilisel piiril – tule vereloovutusele juba täna!
Verekeskuse verevarud on kriitilisel piiril – tule vereloovutusele juba täna!

Verekeskuse verevarud on kriitilisel piiril – tule vereloovutusele juba täna!

Regionaalhaigla verekeskuses on kõikide gruppide verevarud jõudnud kriitilise piirini, seepärast ootab verekeskus kõiki, nii vanu kui ka uusi doonoreid, veel jõulude eel tegema suurimat heategu: kinkima abivajajatele elu.

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellep paneb inimestele südamele mõtlema jõulukuul neile, kelle elu sõltub doonoriverest. „Meie verevarud on kahanenud kriitilise piirini, kuid juba ühe vereloovutusega võib päästa mitme inimese elu, sestap on iga doonori panus praegu ülioluline,“ ütles Lellep, lisades: „Jõulud on ju kinkimise aeg ja mis saaks olla veel suurem heategu kui kinkida kellelegi juurde elupäevi!“

Verd saab loovutada Ädala 2 verekeskuses esmaspäeviti ja reedeti kella 8-16, teisipäevast neljapäevani kella 11-19. Ülemiste doonorikeskus ootab doonoreid aadressil Valukoja 7 esmaspäeviti ja kolmapäevast reedeni kella 9-17, teisipäeviti kella 9-18. Keskus soovitab broneerida vereloovutusele aja kodulehel.

Erandkorras saab verd loovutada ka sel laupäeval, 18. detsembril kella 10-15 nii Ädalas kui ka Ülemiste doonorikeskuses. Laste rõõmuks on kohale lubanud tulla ka jõuluvana koos päkapikkudega.

Head Uudised GoodNews