Avaleht Heategevus VIDEO I “Kodutunne” aitab vägivaldsest suhtest pagenud noort ema
VIDEO I “Kodutunne” aitab vägivaldsest suhtest pagenud noort ema

VIDEO I “Kodutunne” aitab vägivaldsest suhtest pagenud noort ema

Täna kell 20.00 üllatab Kanal 2 heategevuslik saade „Kodutunne“ taaskord, millistes tingimustes tänapäeval veel paljud Eesti lapsed ja pered peavad elama. “Kodutunne” on alati olnud läbilõige ühiskonna valupunktidest. Nii ka täna, kui saates minnakse appi naisele, kes on oma elus pidanud silmitsi seisma väga raskete valikutega. Kas jätkata vägivaldset, kuid majanduslikult kindlustatud suhet või valida vabadus ja langeda vaesuspiiri?

Kirblas elab kahekümne kuue aastane Marje, kes kasvatab üksi kahte poega – kaheksa aastast Gregorit ja seitsme aastast Genrit. Vägivalla eest pagenuna ostis ta neljasaja euro eest suvila tüüpi maja, mida kahjuks majaks pidada isegi ei saa.

„Kasuisa koguaeg lõi mind ja ema. Ma kartsin ja vahel nutsin,“ meenutab vanem poeg tumedaid aegu.

Nüüd peab pere hakkama saama paarisaja eurose sissetulekuga, millest on võimatu niipalju kõrvale panna, et amortiseerunud majakeses remont teha. Katus laseb läbi, majas puudub igasugune soojustus ning poistel puuduvad normaalsed elamis- ja õppetingimused.

Vaatamata maja kohutavale olukorrale, leiab Marje, et see on tema esimene tõeline kodu. Kodu, mida tal ei ole olnud lapsepõlves ega ka pärast kodunt lahkumist.

„Kodutunde“ meeskond otsustab vaprat peret aidata. Plaani võetakse lastetuba ja katus.

Silmiavav „Kodutunne“ on Kanal 2s täna kell 20.00, kohe pärast „Reporterit“.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga