Avaleht Heategevus VIDEO! VANKUMATULT TIIGRI EEST I Veronika Padar: ei ole siin Maa peal liiki, kes ei tahaks tunda armastust ja turvatunnet!
VIDEO! VANKUMATULT TIIGRI EEST I Veronika Padar: ei ole siin Maa peal liiki, kes ei tahaks tunda armastust ja turvatunnet!

VIDEO! VANKUMATULT TIIGRI EEST I Veronika Padar: ei ole siin Maa peal liiki, kes ei tahaks tunda armastust ja turvatunnet!

Eelmisel aastal algatasid Tallinna Loomaaed ja Tallinna Loomaaia Sõprade Selts Tiigrioru kampaania, et ehitada meie ainukesele amuuri tiigrile Pootsmannile ja tema tulevasele perele loomaaeda nüüdisaegne eluala Tiigriorg. Tiigri eest seisid kümme tuntud meest, kes rääkisid oma tiigriloo: Mihhail Kõlvart, Urmas Sõõrumaa, Ott Kiivikas, Alen Veziko, Artjom Savitski, Hannes Võrno, Jesper Parve, Kevin Renno, Karl Madis ja varalahkunud Jüri Aarma.

Sel aastal annavad oma panuse Tiigrioru valmimisse ja ajutiselt Tšehhi loomaaeda kolinud Pootsmanni tagasitulekuks kümme vägevat naist: Kaja Kallas, Reet Linna, Heidy Tamme, Annely Adermann, Tanja Mihhailova, Ksenija Balta, Amani Kiivikas, Carmen Pritson ja heategevusliku kampaania Tiigriorg juht Veronika Padar, kes räägibki nüüd oma loo.

Veronika Padar: loomad peegeldavad meile häid emotsioone

Veronika Padar meenutab Polaariumi sünnilugu: kui ta kord aastate eest seisis vana jääkarupuuri juures ja jälgis noort jääkarutüdrukut, kes oma kurbade silmadega talle otsa vaatas, sai ta äkki aru jääkaru sõnumist. „Ta nagu ütles mulle, et sooviks elada uues kodus. Sellel momendil käivitus minus ürgne ja kiskjalik jõud – nüüd võin öelda, et tiigri jõud – , mis viis mind edasi. See kurva pilguga edasi antud sõnum käivitas mind ja ka minu ümber väga palju häid inimesi ning tänu sellele see uus Polaarium valmis saigi.“

Veronika põhjendab, miks ta pärast jääkarude uue kodu valmimist keskendus koos Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga, mille juhatusse ta kuulub, just tiigri elutingimuste parandamisele: „Tiiger on äge ja müstiline loom. Igaühes meist on killuke sellist võimu, iha, suursugusust, kiirust ja täpsust. Selline uhke ja ilus loom, kui ta on juba kord loomaaias meie kõigi rõõmuks, peaks elama uhkes kodus. Väga kurb on teda vaadata, kui ta elab kitsikuses.“

Tiiger Pootsman on praegu Tšehhi loomaaias ja valmistub isaks saama. Ta valiti selleks rolliks tiigrite genofondi jälgiva ülemaailmse võrgustiku poolt põhjusel, et tema geenid on väga väärtuslikud. Teiseks ei olnud meil Tallinna loomaaias pakkuda talle pereelu tingimusi, tal oli seal üksigi kitsas.

„Loomulikult me soovime oma tiigrit siia loomaaeda tagasi, et ka meie näeksime teda kord koos poegadega ja saaksime kaasa rõõmustada. Kui me suudaks selle ideega liita järjest rohkem inimesi, saaksime projekti üsna kiiresti valmis,“ usub Veronika. „See ongi eesmärk, tuua inimestes esile see ürgne tiigri jõud ja panna neid mõtlema, et tiiger vajab meie abi. Kui tore oleks tulla koos oma laste ja lastelastega loomaaeda, jälgida tiigrite elu nende uuel, just neile kohandatud maa-alal ning mõelda, et me oleme suutnud üheskoos midagi väga suurt ära teha! Näen, kui palju õnnelike nägudega inimesi on Polaariumis jääkarusid jälgimas, lapsed kilkavad… Need on head emotsioonid, mille me saame nendelt ilusatelt loomadelt tagasi. See on üks suur terviksüsteem, mis hakkab omavahel tööle, peegeldades üksteise häid emotsioone ja see on mitmekordne rõõm meile kõigile.“

Veronika Padar ütleb, et hiljuti tuli tema ellu suur ime, sündisid kaksikud, poiss ja tüdruk, ja ta on nüüd kokku kolme lapse ema. „Nagu tiigriemagi hoiab oma pojakesi, tunnen ka mina suurt hoidmist ja armastust ja ma sooviks neile kinkida kõik, mis minu võimuses. Ei ole siin Maa peal liiki, kes ei tahaks tunda armastust ja turvatunnet,“ ütleb Veronika ja lisab, et nüüd mõtleb ta meie tiiger Pootsmanile veel rohkem ja soovib talle väga uut kodu.

„Eelkõige tahaksin aitäh öelda nendele inimestele, kes on tunnetanud seda võimsat tiigrienergiat ja on juba liitunud meie projektiga. Ma loodan kogu südamest, et veel paljud leiavad tee selle projektini ja saame üheskoos Tiigrioru valmis.“

Tiigriorgu saab toetada, helistades Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi annetusnumbritele:

Helistades 900 9007 annetad 5 eurot; 900 9008 annetad 10 eurot; 900 9009 annetad 20 eurot.

Samuti on võimalus Tiigrioru ehitamist toetada ülekandega Tallinna Loomaaia Sõprade Selts MTÜ arvelduskontole EE432200221010716613, selgitusse märkida “tiigriorg”.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga