Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad AITA SINAGI PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus korraldab Paides doonoripäeva
AITA SINAGI PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus korraldab Paides doonoripäeva

AITA SINAGI PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus korraldab Paides doonoripäeva

VerekeskusPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 3. septembril kella 10.30-15.00 Paide Kultuurikeskuses (Pärnu 18) toimuvale doonoripäevale.

„Oleme taas Eestimaa südames, Paides, doonoripäeva korraldamas ning ootame põnevusega Järvamaa inimestega kohtumist, sest siinsed doonorid on selline suure ja sooja südamega vahva kogukond, kes alati nii meie doonoripäevi kui ka doonoritelke rõõmsameelselt ja rohkearvuliselt külastab“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, juhtides tähelepanu, et johtuvalt haiglate tellimustest, on viimasel ajal eriti suur nõudlus 0 ja A reesusnegatiivse vere suhtes, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Viimati olime Paides 20.-22. juuli doonoritelkidega ning kolmel telgipäeval külastas meid kogunisti 412  inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 363 doonoril ning kokku saime ligi 165 liitrit hinnalist verd. „Täname kõiki verd loovutanud inimesi ning loodame südamest, et seekordset doonoripäeva väisab samuti palju tublisid doonoreid,“ toonitas Ülo Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga