1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Lastefond
  4. Haigekassa tõstis insuliinipumpade toetuse 90 protsendile
Haigekassa tõstis insuliinipumpade toetuse 90 protsendile

Haigekassa tõstis insuliinipumpade toetuse 90 protsendile

Haigekassa kompenseerib 1. jaanuarist kuni 4-aastaste diabeedihaigete laste uuema Minimed 640G insuliinipumba eest 90 protsenti.

5-18-aastaste laste puhul tasub haigekassa 90 protsenti uuema pumba eest viie aasta jooksul või kui olemasolev seade ei ole töökorras, siis ühe pumba eest nelja aasta jooksul. Varem tasus haigekassa 50 protsenti Paradigm Veo insuliinipumbast, mille soodusmäär tõuseb samuti 90 protsendini. Lisaks toetab haigekassa diabeediraviks vajalike lisatarvikute soetamist.

5-18-aastaste laste pered, kes on varem soetanud diabeedihaigele lapsele vanema ja vähemate funktsioonidega pumba, jäävad haigekassa toetusest aga senikaua ilma, kui eelneva pumba soetamisest on möödas vähem kui viis aastat. Siinkohal ulatab neile peredele abikäe Lastefond, aidates heade annetajate toel katta 90 protsenti insuliinipumba Minimed 640G maksumusest, kui uuema abivahendi on lapsele arst näidustanud ja haigekassa retsepti saamiseni on rohkem kui 365 päeva.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein avaldab ülimat heameelt, et haigekassa on asunud 90 protsendi ulatuses katma innovaatilisi MiniMed 640G pumpasid. “Paraku jäävad siiski osad pered kehva olukorda, kuna nad peavad ootama uue pumba saamist, kuni eelmise pumba kasutusaeg saab läbi,” toob ta välja. “Lastefond saab heade annetajate abil olla toeks peredele, kus arstid näevad vajadust uuema tehnoloogia järele, kuid mis perede jaoks tähendaks oma vahenditest väga suure summa leidmist.”

Meditsiiniseadmete loetelu muudatused jõustusid 1. jaanuarist. Haigekassa meditsiiniseadmete loetelu kaudu hüvitatakse neid instrumente, aparaate, seadmeid, materjale või tooteid, mida inimene saab kasutada iseseisvalt oma haiguse jälgimiseks, leevendamiseks või raviks ja vigastuse leevendamiseks või raviks.

Head Uudised GoodNews