Avaleht Heategevus Heateo jooks aitab liigesehaiged lapsed vesivõimlema
Heateo jooks aitab liigesehaiged lapsed vesivõimlema

Heateo jooks aitab liigesehaiged lapsed vesivõimlema

Heateojooks_2014Juba sel laupäeval toimub SEB 32. Tartu Jooksumaratoni raames Tähtvere spordipargis juba teist korda heategevuslik jooksuüritus Heateo jooks, millega SA TÜK Lastefond ning Klubi Tartu Maraton koguvad raha liigesehaigete laste ravivesivõimlemise toetuseks.

Lapseea liigesehaigused on Eestis muutunud tõsiseks probleemiks: aasta-aastalt esineb neid meie lastel aina enam. TÜ Kliinikumi lastereumatoloog dr Chris Pruunsild toob oma doktoritööle tuginedes välja, et viimasel viiel aastal on TÜ Kliinikumi lastekliiniku ja Tallinna Lastehaigla andmetel saanud juveniilse idiopaatilise artriidi diagnoosi 240 uut last. „Tegemist on sagedase haigusega Eesti lastel,“ tõdeb ta.

„See on üks nn heaoluühiskonda jõudmise märk,“ leiab TÜ Kiinikumi lastekliiniku taastusraviarst dr Tiina Lind toonitades, et ravivesivõimlemine ehk liikumisravi vees on sellistele patsientidele ülioluline. „Koormusvaba liikumise võimalus on eriti tähtis nende laste puhul, kelle liigeshaigus haarab jalaliigeseid. Samuti ülekaalulisusele kalduvate laste puhul. Seega toetan väga Lastefondi ja Klubi Tartu Maraton algatust,“ räägib dr Lind.

Ka möödunud aastal Lastefondi projekti raames liigesehaigete laste ravivesivõimlemist juhendanud ning sel teemal TÜ kehakultuuriteaduskonnas magistritööd kaitsnud Maria Velgan tõdeb, et liigesepõletikuga laste regulaarne võimlemine aitab vähendada nii haigusest kui ka vähesest kehalisest aktiivsusest tingitud terviseprobleeme: „Veekeskkonnas teostatud teraapiaprogramm säilitab ja suurendab liigesepõletikuga laste liigeste liikuvusulatust ja lihasjõudu.“

Lastefond toetab liigesehaigete laste ravivesivõimlemist juba 2006. aastast. Projekti raames läbiviidavad võimlemistunnid toimuvad Aura veekeskuses, kes uuest hooajast pakub Lastefondile nende läbiviimiseks ka varasemast suurema soodustuse võimaldades nii ühele vanusegrupile ühe tunni lisada. Projektist lähemalt.

Kõigil headel inimestel, kes soovivad anda oma panuse liigesehaigete laste toetuseks, on see võimalus justnimelt 10. mail toimuva Heateo jooksu raames, millel puudub registreerimistasu, kuid stardinumbri kättesaamisel palutakse võistlejatel teha vähemalt 1 euro suurune annetus, millele ravimifirma AS Teva lisab 5 eurot iga osaleja kohta. Jooksu start antakse kell 12.00 ning raja pikkuseks on 4,3 km, mida saab läbida nii joostes kui ka kõndides. Täpsem info Klubi Tartu Maraton kodulehel.

Möödunud aastal võttis üritusest osa 577 jooksusõpra ning kokku koguti ravimifirma Teva ja annetajate kaasabil 3808 eurot.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga