Avaleht Heategevus Lastefond Heateo jooks toetab raske immuunpuudulikkusega pisipoissi!
Heateo jooks toetab raske immuunpuudulikkusega pisipoissi!

Heateo jooks toetab raske immuunpuudulikkusega pisipoissi!

10. mail 37. Tartu Maastikumaratoni raames toimuva Heateo jooksuga kogutakse tänavu koostöös TÜ Kliinikumi Lastefondiga raha aastase Olegi toetuseks, kellel on diagnoositud raske kaasasündinud immuunpuudulikkus ja kes vajab tuge välisraviks Inglismaa haiglas.

Olegi organism on väga vastuvõtlik teatud haigusetekitajatele, mis võivad tekitada raskeid kauakestvaid ja eluohtlikke infektsioone. Nendega samaaegselt on oht ägedate tüsistuste tekkeks. Tänapäeval on selle haiguse seljatamiseks olemas tervendav ravimeetod luuüdi tüvirakkude siirdamise näol, mida teostatakse Inglismaal Newcastle’i lasteimmunoloogia keskuses.

Keskus on tegelenud Olegi raviga möödunud aasta kevadest. Lapsel teostati luuüdi tüvirakkude siirdamine juulis, kuid kahjuks tekkisid tüsistused ja täielik äratõukereaktsioon. Seetõttu vajab laps uut transplanteerimist. Seekord püütakse kasutada haploidentset materjali isa rakkude näol. See tähendab, et lapsega pidid kaasa sõitma mõlemad vanemad ja isa peab olema seal vähemalt kogu siirdamise ettevalmistusprotsessi kuni siirdamise toimumiseni.

Lapse ravi ja haiglasviibimise eest tasub Eesti Haigekassa, kuid transpordi-, majutus- ja elukulud on pere enda kanda. Kuna perele käib kulude katmine üle jõu, on Lastefond otsustanud heategijate toel Olegi pere välisravi võimaldamisel toetada ja kogub tänavuse Heateo jooksuga selleks annetusi.

Jooksu patroon näitleja Tõnis Niinemets, kes on ka ise 10. mail jooksurajal, rääkis, et mida aeg edasi, seda kodusemalt ta end Lastefondi inimeste ja tegemiste seltsis tunneb ning seega tundub Heateo jooks juba elu loomulik osa.

“Sellest tulenevalt võiks arvata, et kõik, mis puudutab lapsi ja nende põetavaid haigusi, on juba natuke ka tuttavam, aga võta näpust. On taaskord silmiavardav kogemus ees ootamas väikese Olegi näol. Ise lapsevanemana ei kujuta ette, kui enda laps peaks põdema immuunpuudulikkust, sest tundub, et meie enda lapsedki on kogu aeg igasugustes viirustes, nohus ja köhas. Milline elu võib väikest Olegi ees oodata, kui ta ravi ei saa… Seda ei tahaks väga ette kujutadagi,” tõdes ta.

Niinemets paneb südamele, et kõigil, kes jooksma tulevad ja oma panuse annavad, on võimalus anda ühele poisile täiesti tavaline elu täiesti tavalise piiritu lapsepõlvega. “Ma ei liialda, kui ütlen, et on võimalus kinkida väikesele poisile elu. Ja tema vanematele ka seeläbi tagasi nende igapäev. Minu eesmärk on taaskord kokku saada kõige suurem osalejatearvuga jooksupäev, et koguda vajalik summa ja natuke enamgi, et pere ei peaks muretsema välismaal mõne ootamatu lisakulu pärast. Kutsun kõiki abistama ja head tegema!”

Heateo jooksu osalustasud kogutakse annetustena. Miinimumannetus on 3 eurot, millele sponsorid Puidukoda, TAUR Varahalduse OÜ, Nutri Medical ja mitmed teised toetajad lisavad omakorda 5 eurot iga osaleja kohta. Seega on iga osavõtja panus Olegi välisravi toetuseks vähemalt 8 eurot. Kõigi jooksul osalejate vahel loositakse üritusel välja toredaid auhindu headelt toetajatelt.

Heateo jooks toimub Tähtvere spordipargis. Distants on 4,5 kilomeetrit.