Avaleht Heategevus INGLIPUU MAXIMAS I Head Eesti inimesed täitsid üle 2000 lapse kingisoovid
INGLIPUU MAXIMAS I Head Eesti inimesed täitsid üle 2000 lapse kingisoovid

INGLIPUU MAXIMAS I Head Eesti inimesed täitsid üle 2000 lapse kingisoovid

Maxima ja kohalike omavalitsuste koostöös 13. korda läbi viidud Inglipuu heategevuskampaania osutus selgi korral edukaks. Lahked eestimaalased täitsid enam kui 2000 lapse kingisoovid väga kiiresti.

„Oleme juba 13 aastat järjest jõulude eel läbi viinud heategevuslikku projekti Inglipuu, mille kaudu meie kaupluste külastajad saavad täita nende laste südamesoovid, kelle perel puudub sel aastal võimalus lapsele kingituse tegemiseks,“ rääkis Maxima Eesti turunduse ja avalike suhete osakonna juht Maris Kivi. Tema sõnul näitas seegi aasta, et Eesti inimesed juba teavad ja ootavad Inglipuu heategevusprojektis kaasalöömist.

Juba kampaania esimesel nädalal oli suur osa kingisoove Maxima kauplustes olevatelt Inglipuudelt ära võetud ning koos kingitusega juba tagasi toodud. Rohkelt küsiti kingitegemise võimaluse järele kauplustes ka pärast projekti lõppu. „Oleme väga tänulikud kõikidele headele Eesti inimestele, kes mõtlevad pühade ajal laste südamesoovide täitmise peale,“ rõhutas Kivi. Enim soovisid väiksemad lapsed erinevaid mänguasju ja talveriideid, teismelised ja noored ka kosmeetikat, kõrvaklappe ning hügieenitooteid.

Viimased 13 aastat on Maxima aidanud heade inimeste abiga viia jõulurõõmu sadade perede lastele üle Eesti. Kaubandusketi poolt ellu kutsutud heategevuslik Inglipuu kingikampaania on selle aja jooksul täitnud üle 20 000 lapse jõulusoovi. Ka sel aastal kogus Maxima koostöös erinevate omavalitsuste lastekaitse- ja sotsiaaltöötajatega, Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse ning Eesti Lasterikaste Perede Liiduga kokku enam kui 2000 lapse jõulusoovid.

Eesti Lasterikaste Perede Liiduga, kes esindab kolme ja enama lapsega perekondi kõikjal Eestis, on Maxima selle kampaania raames juba pikalt koostööd teinud. Kõrvuti kohalike omavalitsuste abiga kogutud laste soovidega oli kingisaajate hulgas ka üle 500 lasterikkast perest pärit lapse. Mitmendat aastat kampaanias kaasa löönud Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse kaudu sai sel aastal jõulukingi 69 last.

22. novembril alanud ja 11. detsembril lõpule jõudnud heategevuskampaania raames asusid laste jõuluunistustega Inglipuud 48 Maxima kaupluses üle Eesti. Juba teist aastat oli üks Inglipuu ka Maxima enda peakontoris, kus ettevõtte kontoritöötajad valmistasid jõulurõõmu 60 lapsele.

  • Kampaania on 13 tegevusaasta jooksul väga palju kasvanud. Kui 2009. aastal piirdus Inglipuu kampaania kahe kaupluse ja 40 lapse sooviga, siis viimasel paaril aastal on kampaanias osalenud üle 40 Maxima kaupluse üle Eesti ja heade inimestega abi on täidetud juba tuhandete last kingisoovid. Ettevõttel on plaanis heategevusprojektiga Inglipuu  järgmistel aastatel jätkata.