Avaleht Heategevus Lastefond Kaasasündinud südamerikkega pisipoiss sai heade inimeste abiga kodusele ravile
Kaasasündinud südamerikkega pisipoiss sai heade inimeste abiga kodusele ravile

Kaasasündinud südamerikkega pisipoiss sai heade inimeste abiga kodusele ravile

Kaasasündinud südamerikkega Johannile implanteeriti proteesklapp, mille tõttu vajab ta püsivalt ravimit, mille annustamine sõltub vere hüübivusnäitaja tasemest. Spetsiaalne analüsaator ja mõõtmiseks vajalikud testribad ei kuulu aga Eesti Haigekassa poolt kompenseeritavate vahendite nimekirja ja seega vajas laps kodusele ravile saamiseks heade annetajate tuge.

Kaheaastasel Johannil on mitraalklapi düsplaasia ja raske klapi puudulikkus. Poissi on ravitud kirurgiliselt, mille käigus implanteeriti talle proteesklapp. Proteesklapi tõttu vajab laps püsivat ravi vere hüübimist vähendava varfariiniga ehk ravimiga Marevan, mille annustamine sõltub vere hüübivusnäitaja INR tasemest. Selle kontrollimiseks on lapsele vajalik koju soetada INR mõõtmise analüsaator ja testribad. Nimetatud vahend ja mõõtmiseks vajalikud testribad ei kuulu aga Eesti Haigekassa poolt kompenseeritavate vahendite nimekirja.

Et laps saaks haiglast lahkuda ja kodusele ravile, toetas TÜ Kliinikumi Lastefond heade annetajate toel Johannile vajaliku analüsaatori ja esmaste testribade ostu kokku 826 euroga. Pere või kohaliku omavalitsuse hilisemaks osaluseks jääb aparaadi kasutamiseks edaspidine testribade ostmine.

Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves nendib, et kui laps vajas niivõrd olulist aparaati ravimidoosi õigeks manustamiseks, siis ei olnud Lastefondi nõukogul aitamise osas kahtlustki. “Loomulikult otsustasime toetada. Kuidas oleksimegi saanud teistsugust otsust teha? Lastefond ja head annetajad hoolivad laste tervisest ja leiavad alati aitamiseks võimaluse.”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga