Avaleht Heategevus Lastefond Lastefond sai hulgimüügifirma toel uue fototeraapia lambi ja bilikookoni
Lastefond sai hulgimüügifirma toel uue fototeraapia lambi ja bilikookoni

Lastefond sai hulgimüügifirma toel uue fototeraapia lambi ja bilikookoni

Täna andsid SA TÜK Lastefond ja hulgimüügifirma OÜ Solifinance TÜ Kliinikumi lastekliinikule üle fototeraapia lampi ja bilikookoni, mille soetamist ettevõte Lastefondi vahendusel 8000 euroga toetas.

Fototeraapias kasutatakse vastsündinute kollasuse raviks sinist valgust, mis aitab vastusündinu organismis langetada bilirubiini taset. Ilma ravita tõuseb selle sisaldus kõrgele, koguneb kudedesse ja võib jõuda ka närvisüsteemi. Ajule on bilirubiin toksiline, tekitades ajukahjustuse. Õigeaegse raviga taandub kollasus tavaliselt probleemideta.

Lastefondi tegevjuht Küllike Hein toob välja, et Solifinance on olnud Lastefondi toetaja juba aastaid: “Oleme ettevõttele väga tänulikud, sest igal aastal õnnestub osta nende märkimisväärse panuse eest Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikusse mitmeid väga vajalikke aparaate. Täname südamest ja loodame, et meie koostöö jätkub veel pikalt.”

Ettevõtte Solifinance annetuse toel on Lastefond soetanud eelnevate aastate jooksul Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikusse glükoosimonitori, mitu jälgimismonitori, kaks kuvöösi, kolm hapnikusegistit, aktiivniisuti blenderile ja mitmeid muid seadmeid.

“Aeg lendab ja me kõik teeme peamiselt seda, mida peame. Arendame, töötame, puhkame, teenime raha, maksame makse, kuid teeme ka head, mida tehes peame olema tähelepanelikud, järjekindlad ja ettevaatlikud. Nimelt juhtub kahjuks tihtipeale nii, et internetis ja reaalelus paluvad abi inimesed, kes seda tegelikult ei vaja,” räägib Solifinance juhatuse liige Oleksandr Gogol. “Seetõttu oleme juba ammu otsustanud teha koostööd Lastefondiga – organisatsiooniga, millel on laitmatu maine ja tõhus strateegia. Valisime oma niši – abi meditsiiniseadmete ostmisel, mis Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku arstide vilunud käte kaudu aitavad sadu väikseid patsiente,” toob ta välja.  “Olge terved! Ärge haigestuge! Rikastuge heade tegudega! Üheskoos saame teha rohkem.”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga