Avaleht Heategevus LAULU SÕDURILE I Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub esmakordselt Ämari lennubaasis
LAULU SÕDURILE I Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub esmakordselt Ämari lennubaasis

LAULU SÕDURILE I Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub esmakordselt Ämari lennubaasis

Ämari lennuväli on lavaks heategevuslikule kontserdile „Laulud sõdurile”, kus astuvad üles armastatud Eesti lauljad Sõjaväeorkestri saatel. Kui kontserdil pakuvad taas muusikalist hingepaitust Ines ja Karl-Erik Taukar, siis kõik ülejäänud artistid asuvad kontserdil üles esmakordselt — Alika Milova, Duo Ruut, René Soom, villemdrillem ja Suured tüdrukud. Kontsert on eetris 22. juuni õhtul Kanal 2-s ja Postimehe veebis.

„Olen uhke Eesti inimeste ja ettevõtete üle, kes on aastate vältel pannud oma tugeva õla alla selleks, et meie missioonidel haavata saanud või hukkunute lapsed saaksid oma haridusele toetust. Laul ja muusika on ikka eestlasi ühendanud ning mul on hea meel veeta see tore kontsert koos artistide, kaitseväelaste ja liitlassõduritega Ämaris,“ märgib Carolin Illenzeeri Fondi patroon Eesti Vabariigi president Alar Karis.

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub juba 11. korda. Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Fondilt saavad toetust 64 last, keda ühendab kurb saatus, sest neil lastel on üks vanematest langenud või haavata saanud Eestit kaitstes.

Laste toetuseks esinevad armastatud muusikud nagu eestlaste üks lemmiklauljaid Ines, Superstaar 2021 võitja Alika Milova, hinnatumaid meesvokaliste Karl-Erik Taukar, rahvusvahelist tuntust pälvinud pärimusmuusika ansambel Duo Ruut, Rahvusooper Estonia bariton René Soom, räppar villemdrillemSuured tüdrukud koosseisus Kaire Vilgats ja Dagmar Oja. Lauljaid saadab Sõjaväeorkester dirigent Teet Raiki juhatusel.

Carolin Illenzeeri Fondi korraldatav heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub sel aastal juba 11. korda. Esmakordselt leidis kontsert aset aastal 2012 Pärnus Endla Teatris. Toimumiskoht on traditsiooniliselt olnud seotud võidupüha paraadi asukohaga. Aastal 2020 jäi seoses COVID-19 viiruse levikuga paraad ära ning heategevuslik kontsert leidis esmakordselt aset Tapa sõjaväelinnakus ja aastal 2021 Mereväe Miinisadamas. Sel aastal salvestatakse kontsert 16. juunil Ämari lennubaasis, mis on ühtlasi ka NATO Balti õhuturbe missiooni ühe lennusalga baas. Kontsert jõuab publikuni 22. juuni õhtul Kanal 2-s ja online-ülekandena Postimehe veebis. Esmakordselt kuuleb kontserti ka Kuku Raadios 23. juuni õhtul.

Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:

  • 900 6705 – 5 eurot
  • 900 6715 – 20 eurot
  • 900 6735 – 50 eurot

Ja fondi pangakontole:

  • SA Carolin Illenzeeri Fond
  • IBAN: EE687700771001314163

 

  • Carolin Illenzeeri Fond on saanud oma nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest sõbrad perekonda toetama ning kuna välismissioonid jätkusid ja kurbi teateid tuli veel, siis loodi Carolin Illenzeeri Fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid. Fond toetab enda nimistus olevate laste haridusteed ja huvitegevust.