Avaleht Heategevus Lastefond Lumepallitrall toetab väikese Mattiase ravivisiiti Inglismaale
Lumepallitrall toetab väikese Mattiase ravivisiiti Inglismaale

Lumepallitrall toetab väikese Mattiase ravivisiiti Inglismaale

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ühendas Jõululinn Tartuga jõud ja ootab kõiki osa võtma heategevuslikust Lumepallitrallist, mis algab 15. detsembril kell 13 Raekoja platsil. Kogu Lumepallitralli piletitulu läheb väikese Tartumaa poisi Mattiase ravivisiidiga kaasnevate kulude katteks.

“See idee sündis ühel koosolekul Lastefondi vabatahtlikega, kui võtsime Tartu linna päeval toimunud Pallitralli kokku ja panime järgmise aasta sündmuse kuupäeva paika. Jõululinna korraldades tekkis lumega möllamise idee ja nii sai suvisest heategevuslikust Pallitrallist talvine Lumepallitrall. Tartu Raekoja platsi Valgusküla tervitab enda juures alati kõiki toredaid, lahedaid ja heategevuslikke sündmusi ja nii sobib Lumepallitrall programmi väga hästi täiendama,” ütles Jõululinn Tartu eestvedaja Maris Peebo.

Lastefondi tegevjuhil Kadri Orul on äärmiselt hea meel, et Lastefondil on Tartu linna näol koostööpartner, kellega koos välja mõelda ja korraldada vahvaid heategevuslikke ettevõtmisi: “Väike Tartumaa poiss Mattias on perega viibinud Inglismaal ravil juba suvest. Kuna lapsel polnud esialgu kinnitatud diagnoosi, on pere pidanud pikemaks ajaks Inglismaale jääma. Eesti Haigekassa tasub lapse ravi, uuringute, protseduuride ja haiglas viibimise eest, kuid ravivisiidiga kaasnevad perel ka suured transpordi- ja majutuskulud, mida fond heategijate toel aitab katta. Kui toetusleping lõpeb ja pere peab jääma välismaale kauemaks kui prognoositud, teeb Lastefondi nõukogu uue otsuse lepingu pikendamise kohta.”

Mattias on kaasasündinud immuunpuudulikkusega väike poiss. Eesti arstid tegid Mattiasele uuringuid, kuid ei saanud teada, millise immuunpuudulikkusevormiga tegu on. Täpse diagnoosita ei saanud plaanida edasist ravi, seepärast tuli Mattiasel minna Newcastle’isse uuringutele. Sealsetel arstidel õnnestus leida Mattiasele täpne diagnoos geneetiline ADA ensüümipuudulikkus ja otsustati talle teha luuüdi siirdamine, mis aitab Mattiase tervenemisele kaasa. Siirdamine toimub jaanuari algul.

Lastefond toetab Mattiase ravivisiidiga kaasnevaid kulusid 3500 euro ulatuses. Tartu vald toetas Mattiase ravivisiiti 5000 euroga. Hetkel pole aga teada, kauaks Mattias peab Inglismaale jääma.

Lumepalle Mattiase toetuseks saab soetada Piletilevist. Sündmus kestab 1,5-2 tundi. Lõplik toimumisaeg sõltub osalejatearvust. Külma ilma korral on võimalik lõplikke tulemusi Valgusküla majakestes oodata. Ürituse toimumispäeval saab lumepalle soetada ka kohapealt. Lumepallitrall toimub igal juhul, ka siis, kui lund maha pole tulnud. Sel juhul toovad korraldajad lumepallide jaoks lume Raekoja platsi kohale.

Lumepallitralli reeglid iseenesest on lihtsad. Igaüks saab endale ühe pileti eest teha Raekoja platsil lumest kolm võistluspalli. Need tuleb visata läbi eri suuruses rõngaste, mille eest saab erineva arvu punkte. Neli suurima punktiskoori viskajat pääsevad finaali, kus esikolmikut premeeritakse auhindadega.

Kui Lumepallitrallist pole võimalik osa võtta, saab Mattiase ravivisiiti toetada, helistades Lastefondi heategevuslikele annetusnumbritele:
helistades 900 5025, annetad 5€
helistades 900 5100, annetad 10€
helistades 900 5500, annetad 50€.