Avaleht Heategevus Luurekeskus annetas Peetri kiriku sotsiaalkeskusele
Luurekeskus annetas Peetri kiriku sotsiaalkeskusele

Luurekeskus annetas Peetri kiriku sotsiaalkeskusele

952313_79933908Luurekeskus annetas sel nädalal enne aasta lõppu korraldatud jõuluoksjonil kogutud 529 eurot Peeteli kiriku sotsiaalkeskusele.

Iga-aastasel jõuluüritusel korraldatud oksjonil müüdi kõrgeima hinnaga eridemineerijate logo ja suurtükimürsu kesta imitatsiooniga termos, mille eest ostja oli nõus välja käima 63 eurot.

„Meil on hea meel, et inimesed on heategevuse nimel nõus loobuma endale kallitest või mälestusega esemetest ja valmis jõulurõõmu toomiseks ka ise vaeva nägema,“ ütles luurekeskuse esindaja.

Heategevuslikule oksjonile toodi sel korral muuhulgas väeüksuste meeneid, missioonidelt kaasa ostetud või kingiks saadud spetsiifilist sõjaväesümboolikat, omakujundatud pudelites isetehtud veini ja koduõlut, hoidiseid, raamatuid, lauamänge, mett ning isegi raamatu käsikiri.

Luurekeskuses on heategevusliku rahakogumisel pikaajaline ja üksust ühendav traditsioon. 2013. aastal korraldatud oksjoniga koguti ligi 300 eurot, mis annetati Carolin Illenzeeri Fondile. Annetuse saaja valib igal aastal välja luurekeskuse kollektiiv.

Sel aastal toetuse saanud MTÜ Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskus eesmärgiks on terve ja turvalise ühiskonna loomine. Keskus asutati 1. jaanuaril 2000. aastal ning selle asutajateks olid EELK Tallinna Peeteli Kogudus, kus riskilaste ja -perede aitamisega on tegeldud alates 1997. aastast, MTÜ Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskus, MTÜ Kuriteoohvrite Toetamise Ühing “Ohvriabi” ja EELK Kriminaaltöö Keskus.

Täna pakutakse ajutist ööbimise võimalust ligi 15 lapsele, samuti tegutseb päevakeskus, mida igapäevaselt kasutab ligi 20 last. Lisaks saavad regulaarselt keskuse kaudu toetust 135 vähekindlustatud lastega perekonda.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga