Avaleht Heategevus KOOS ON KERGEM I Heategevusliku kontserdiga „Laulud sõdurile” koguti ligi 27 000 eurot
KOOS ON KERGEM I Heategevusliku kontserdiga „Laulud sõdurile” koguti ligi 27 000 eurot

KOOS ON KERGEM I Heategevusliku kontserdiga „Laulud sõdurile” koguti ligi 27 000 eurot

Heategevusliku kontserdiga „Laulud sõdurile” koguti lahkete annetajate abil ligi 27 000 eurot langenud või raskelt vigastatud kaitseväelaste laste haridustee ja huvitegevuse toetuseks.

Foto: Erlend Štaub

Eestlaste südameheadus on muljetavaldav ning rõõm on tõdeda, et eestlastel jätkub empaatiat nii ukrainlastele kui ka kaitseväelaste laste hariduse toetuseks. Heategevusliku kontserdiga „Laulud sõdurile” koguti ligi 27 000 eurot raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste hariduseks ning huvitegevuseks.

Foto: Erlend Štaub

Kontserdil osalesid Eesti Vabariigi president Alar Karis abikaasaga, president Kersti Kaljulaid, peaminister Kaja Kallas, Kaitseväe juhataja Martin Herem ja paljud teised. Kontserdil viibinud Kaitseväe juhataja Martin Herem kinnitas, et Eestis on turvaline. „Eestis on nii turvaline kui turvaliseks eestlased ise on selle riigi teinud ning arvan, et oleme oma turvalisuse tagamisega saanud hästi hakkama ja kartma ei pea.“ Herem tuletas ka meelde, et igaüks saab panustada riigikaitsesse sellega, et olla head riigi kodanikud ning teha seda, mida nad oskavad, võimalikult hästi.

Foto: Erlend Štaub

Laste toetuseks laulsid InesAlika MilovaKarl-Erik TaukarDuo RuutRené Soomvillemdrillem koos Elina Borniga, Suured tüdrukud koosseisus Kaire Vilgats ja Dagmar Oja. Lauljaid saatis Sõjaväeorkester dirigent Teet Raiki juhatusel. Õhtujuhid olid Mirtel Pohla ja Carolin Illenzeeri Fondi laps, 7-aastane Kaspar Mets.

Foto: Erlend Štaub

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust ning hetkel saab fondilt toetust 64 last. Fond on saanud oma nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest kaaslased perekonda toetama. Välismissioonid keerulistes piirkondades jätkusid tuues kaasa langenuid ning haavatuid, mistõttu loodi Carolin Illenzeeri Fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid.

Oma panuse Carolin Illenzeeri Fondi saab anda helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:

  • 900 6705 – 5 eurot
  • 900 6715 – 20 eurot
  • 900 6735 – 50 eurot

Ja ülekandega fondi pangakontole:

  • SA Carolin Illenzeeri Fond
  • IBAN: EE687700771001314163