1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. PALUN MÄRKA JA ANNA TEADA I Tartu linn kutsub abivajajast teada andma
PALUN MÄRKA JA ANNA TEADA I Tartu linn kutsub abivajajast teada andma

PALUN MÄRKA JA ANNA TEADA I Tartu linn kutsub abivajajast teada andma

Tartu Linnavalitsus kutsub abivajavatest inimestest teada andma linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonda.

Nädalavahetusel levis sotsiaalmeedias tekst, milles kirjeldatakse Kvartali keskuses toimunud juhtumit, kus noormees ostis raskustes vanaprouale süüa.

Abilinnapea Mihkel Leesi tänab kõiki hoolivaid tartlasi, kes abivajajaid märkavad ning abistavad. Samuti soovitab abilinnapea kindlasti abivajajast teada anda ka Tartu Linnavalitsusele ning julgustada teda ise pöörduma sotsiaal- ja tervishoiuosakonna poole. „Ühekordne kodanikupoolne abi on väga tänuväärne, kuid see ei pruugi lahendada abistatava suuremaid probleeme. Linnavalitsus saab abivajajast teades asuda tööle süsteemselt – hinnata inimese abivajadust ning leida talle paljude sotsiaalteenuste ja -toetuste hulgast sobivad. Linnavalitsusel on võimalik abivajajat toetada näiteks elukoha, psühholoogilise ja võlanõustamisega, kodu kohandamisega, ühekordsete sotsiaaltoetustega,“ sõnas Lees.

Leesi sõnul on inimeste senistest teavitustest olnud palju abi „ Inimeste tähelepanelikkus on aidanud linnavalitsusel aidata paljusid väärkoheldud lapsi, hätta sattunud vanainimesi. Tartu on täpselt nii tugev nagu on Tartu inimesed. Hoolime, märkame ja anname abivajajast teada,“ lisas abilinnapea.

Märka ja anna abivajajast teada!

  • Abivajajast saab teada anda ja täiendavat teavet küsida sotsiaal- ja tervishoiuosakonna telefoni 736 1300 või e-posti aadressil sto@tartu.ee.
  • Samuti võib pöörduda linnaosades asuvatesse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonnakeskustesse, mille kontaktid on leitavad kodulehelt.
Head Uudised GoodNews