1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Reedel toimub Tartus Heateo jooks! Piletitulu läheb raske lihashaigusega Kevini elupäästvaks raviks
Reedel toimub Tartus Heateo jooks! Piletitulu läheb raske lihashaigusega Kevini elupäästvaks raviks

Reedel toimub Tartus Heateo jooks! Piletitulu läheb raske lihashaigusega Kevini elupäästvaks raviks

12-aastane Tartu poiss on Lastefondi toel saanud ravi enam kui aasta. Kevini elu hoidev ravim on aga ülikallis ning seepärast on kõik 10. mail kell 19 oodatud Tähtvere Spordiparki tema heaks jooksma. Kohal on ka Kevin ise.

Kevin

Kevini haigus – Duchenne’i lihasdüstroofia – on haruldane: sellise diagnoosi saab viis inimest sajast tuhandest. Haruldaselt kallis on ka ravim, küündides enam kui 700 tuhande euroni aastas. Vaadates Kevinit täna on aga selge, et iga euro sellest on läinud asja ette: haigus, mis päev-päevalt aheldas Kevinit üha enam voodi külge, on taandunud sedavõrd, et poiss kõnnib iseseisvalt ja astub ka kiiremaid samme. Kevini raviarsti, doktor Eve Õiglane-Šliki sõnul on lapsega toimunud lausa ime.

Vaadates Kevinit täna on aga selge, et iga euro sellest on läinud asja ette: haigus, mis päev-päevalt aheldas Kevinit üha enam voodi külge, on taandunud sedavõrd, et poiss kõnnib iseseisvalt ja astub ka kiiremaid samme.

Kevin sammub vapralt elus edasi aga nii kaua, kuni kestab ravi. Ilma selleta süveneb pärilik haigus kiiresti ja viib kõikide lihaste kõhetumiseni. Selleks, et Kevin saaks jätkuvalt kõndida ja hingata, toimubki Heateo jooks – iga pilet on tema teekonna pandiks.

Heateo jooks on osa Tartu Maastikumaratoni programmist ja toimub juba kümnendat korda. Ka möödunud aastal toetas see just Kevini ravi. Siis läbis 4,5-kilomeetrise teekonna joostes või kõnides enam kui 800 inimest ja koguda õnnestus 10 557 eurot. Sel aastal saavad esimesed 1500 kaela kuldse Mõmmiku medali.

  • Kevini jaoks annetada saab ka Lastefondi kaudu, valides annetusvormi rippmenüüst „Kevinile ravim“.
  • Heateo jooksu toetajad 2024. aastal on Sportland, Coop, Huum, Eesti Rahva Muuseum, Medalon, Puidukoda, A. Le Coq, Tartu Mill, V Spa, Tallink, Nutri Medical, ERR ja Duomedia.
Head Uudised GoodNews