Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad SINU ABI PÄÄSTAB ELU! Läänemaa inimesi oodatakse jõulukuu heategudele
SINU ABI PÄÄSTAB ELU! Läänemaa inimesi oodatakse jõulukuu heategudele

SINU ABI PÄÄSTAB ELU! Läänemaa inimesi oodatakse jõulukuu heategudele

VerekeskusPõhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 27. detsembril kella 10.30-14.30 Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3) toimuvale doonoripäevale, et kõik abivalmid ja sooja südamega inimesed saaksid teha kauni kingituse kõigile abivajajaile.

Viimati käidi Haapsalu Kultuurikeskuses 20. novembril, mil verd loovutas verd 59 doonorit ning verevarud täienesid ligi 27 liitri hinnalise verega. Tuginedes eelnevate aastate kogemusele ning inimeste suurele südamele, loodab Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, et seekord on head teha soovivaid inimesi rohkem ning verekeskuse verevarud saavad sedavõrd tõhusa täienduse, et me kõik saaksime rahuliku südamega aastalõpule vastu minna.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga