Avaleht Heategevus Tiiger minu sees Tallinn toetab maratoni ja maraton Tiigriorgu! Muutub liiklus!
Tallinn toetab maratoni ja maraton Tiigriorgu! Muutub liiklus!

Tallinn toetab maratoni ja maraton Tiigriorgu! Muutub liiklus!

Baltimaade suurim rahvaspordisündmus, 6.-8. septembrini toimuv Tallinna jooksumaraton toetab Tiigriorgu.

„Kuna esmakordselt viib maratonirada läbi Tallinna loomaaia, siis tekkis korraldajatel mõte anda omapoolne panus loomaaia asukate elutingimuste parandamisele,“ ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. „Kuna loomaaial ja Loomaaia Sõprade Seltsil on käsil amuuri tiigrile uue kodu rajamine, otsustasid ka maratoni korraldajad Tiigrioru ehitustöid rahaliselt toetada.“

Tallinna liikluskorralduse eest vastutava abilinnapea Andrei Novikovi sõnul vabastatakse MTÜ Liikuv Eesti teede ja tänavate sulgemise maksu tasumisest ja ühistranspordiliinide ümbersuunamistega kaasnevate kulude tasumisest. „Kuna tegemist on pika traditsiooniga rahvaspordiüritusega, mis haarab kaasa tuhandeid linlasi lastest pensioniealisteni, võtab linn ka liikluse ümberkorraldamise kulud enda kanda,“ lisas Novikov.

Tallinna ühistranspordi käigus hoidmiseks tuleb jooksuvõistluse ajaks muuta bussiliinide nr 3, 21, 21B, 36, 40, 41, 41B, 50, 59, 72 ja 73 marsruute. Trammiliiklus liinidel nr 1 ja 2 katkestatakse täielikult 7. septembril kella 16-19.30 ja 8. septembril kella 8-16 ning liinidel 3 ja 4 8. septembril kella 8-11.