Avaleht Heategu Tartu Toidujagamine avab juba neljanda avaliku toidujagamispunkti
Tartu Toidujagamine avab juba neljanda avaliku toidujagamispunkti

Tartu Toidujagamine avab juba neljanda avaliku toidujagamispunkti

26. augustil avab Tartu Toidujagamine koostöös Tartu Turuga turuhoone ees juba neljanda avaliku toidujagamispunkti. Sinna saavad söömiskõlblikku, kuid endal üle jäänud toitu viia toitlustusasutused, kauplused ja kõik inimesed. Jagamispunkt on avatud 24/7 ja sealt võib tasuta toitu võtta igaüks.

“Oleme tänulikud, et Tartu Toidujagamine meie poole sellise koostööpakkumisega pöördus,” sõnas Tartu Turu juhataja Rene Kiis. “Turg on linnakodaniku jaoks oluline. Meile ja turukauplejatele teeb heameelt, et saame kaasa aidata toiduraiskamise vähendamisele.”

Turuhoone toidujagamispunktis on nii külmik kiiremini riknevatele toiduainetele kui ka riiul kuivainetele, pagaritoodetele ja köögiviljadele. Samuti on kapis kirjas kasutamise reeglid, et kõigil soovijatel oleks ühtemoodi mugav ja meeldiv toidujagamispunkti kasutada. Avamisel on võimalik toitu kaasa võtta või punkti tuua, saada infot toidu päästmise kohta ja liituda Tartu Toidujagamise vabatahtlikega.

Tartu Toidujagamine ootab alati ettepanekuid ettevõtetelt, kes soovivad toitu päästa. Toidu päästmine ühendab kogukondi ja ka uus toidujagamispunkt sai teoks tänu heale koostööle. Tartu Turg pakkus soodsa asukoha, Tartu linn aitas punkti ehitada, A. Le Coq toetas külmkapiga, heatahtlikud tartlased kinkisid vajaliku pikendusjuhtme ja abistasid jagamispunkti transportimisel.

“Esmakordselt oli toidujagamispunkt Autovabaduse puiesteel. Kuna tartlased on kapid hästi vastu võtnud, nägime võimalust sellest punktist teha alaline punkt turuhoone juurde. Tänan Tartu Toidujagamise nimel Tartu Turgu kiire ja sujuva koostöö eest ja et saame oma neljanda kapi avada nii populaarses ja läbikäidavas kohas. Samuti on see mugav võimalus just turul kauplejate toidu ülejääkide realiseerimiseks, et söömiskõlbulik toit ei peaks lõpetama prügikastis,” ütles Tartu Toidujagamise liige ja Turuhoone punkti projektijuht Kasper Keps.

Kodudes, kauplustes või söögikohtades üle jäänud toitu saab tuua ka Aparaaditehase, Barlova ja Genialistide toidujagamispunkti. Eestis visatakse aastas ära kokku hinnanguliselt 164 miljoni euro eest söömiskõlblikku toitu. Tänu toidujagamispunktidele on omanikku vahetanud mitu tonni toitu, mis muidu oleks prügikastis lõpetanud.