Avaleht Heategevus Aitame Antsul Aidata VAATA SAATE “KAS TOHIB?” KORDUST! Eetris oli Eesti üks väärikamaid mehi
VAATA SAATE “KAS TOHIB?” KORDUST! Eetris oli Eesti üks väärikamaid mehi

VAATA SAATE “KAS TOHIB?” KORDUST! Eetris oli Eesti üks väärikamaid mehi

Ants Väärsi13. veebruari õhtul oli Tallinna TV saates “Kas tohib?” reporter Kristiina Võsu külaliseks invataksojuht Ants Väärsi, keda üha rohkem inimesi peab üheks väärikamaks Eestimaa meheks, sest tema elu on täielikult suunatud hädasolijate aitamisele.

Nimelt veab Ants inimesi arsti juurde ja taas koju, võttes teenuse eest nii palju, et jaguks kütuse ja remondi tarvis. Sellise ennastsalgavuseni on teda viinud enda elukogemused, sest abistajal on endalgi selja taga ajuinfarkt, ratastool ja võidetud vähk.

Kristiina ärgitusel jutustab Ants, et mullu sõidutas ta umbes 300 inimest, pikimaks ooteajaks on tal olnud 9 tundi ja teda on Tartusse haige järele kutsutud ka kell 3 öösel, väitega: “Telekas ju öeldi, et sa oled hea inimene!” Üheks suuremaks riigipoolseks korraldamatuseks peabki mees seda, et kiirabi viib haiged küll haiglasse, aga tagasi tuua pole lubatud, kuigi paljud pole omal jalal koju naasmiseks võimelised.

Ants Väärsi ja Kristiina Võsu

Kampaania “Aitame Antsul aidata!” aluseks on tahtmine aidata sel väärikal mehe kokku koguda uue invatakso ostmiseks vajaminev summa 40 000 eurot. Uus auto parandaks oluliselt teenuse kvaliteeti, sest selles oleks tõstuk, kanderaam- ja kolm ratastoolikohta. Praegu Antsu käsutuses olevad autod on 13 ja 15 aastat vanad, sõitnud üle 600 000 kilomeetri ja võivad iga hetk väsimusest üles öelda.

Eluaeg tööd teinud Ants ise elab pensionist ja teenuse pealt tulev raha läheb täielikult masinate korrashoidmisele. Inimesed räägivad Antsust ainult head ja neid arvamusi kuuleb ka saates. Mees ise jutustab loo sellest, kuidas ta viis viie lapse ema Põlvast 17 kilomeetri kaugusele koju ja seda täiesti tasuta, sest vastujooksvatele lastele polnud emal kommigi pakkuda. Ants on inimesi ka kirikusse ja surnuaiale viinud ning talle raha annetanud 102-aastane memm on nüüd tema eluaegne VIP-klient, kellelt ta sõidutasu ei võta.

Kui rääkida sellest väärikast mehest endast, siis elab ta kaasaga Põlvamaal oma majas, neil on maalapike ja pisut metsa, Ants peab endiselt arsti abiga vähil silma peal hoidma, ta peab juurviljadieeti, napsu ei võta ja on kõva tantsumees, vaid polka on südamele liig.

VAATA TELESAATE KORDUST!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga