1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Lastefond
  4. Väikese Remi toetamine jätkub! Aitäh sulle, kes sa aitad!
Väikese Remi toetamine jätkub! Aitäh sulle, kes sa aitad!

Väikese Remi toetamine jätkub! Aitäh sulle, kes sa aitad!

TÜK Lastefond on alates 2016. aasta lõpust aidanud hüvitada 1-aastasele Remile eluks vajalikke abivahendeid ning ravitoidusegu soetamist. Kuna pisipoisi toetusvajadus on püsiv, pikendas Lastefond toetusperioodi.

Remi sündis sügavalt enneaegsena 24. rasedusnädalal, kaaludes vaid 610 grammi. Esimesed elukuud viibis laps intensiivravi osakonnas, seejärel jätkus ravi neonatoloogia ehk vastsündinute osakonnas. Pärast sündi viibis poiss haiglaravil kokku ligi pool aastat ning sai koju minna üksnes mitme abivahendi olemasolul. Kõikide abivahendite soetamine ei olnud perele aga jõukohane, mistõttu tuli annetajate toel perele appi Lastefond, kattes vajalike seadmete ostu ning lapse varajasest sünnist tingitud neelamispuudulikkuse tõttu poisi kasvamiseks hädavajaliku kõrgekalorilise ravitoidu maksumuse.

Sünnijärgse loomuliku neelamisfunktsiooni puudumise tõttu paigaldati Remile gastrostoom (läbi kõhuaugu otse makku suunatud sond). Kuna poisil tekkis aga toidusegu tagasivool neelu, siis paigaldati talle möödunud aasta septembris jejunostoom (läbi kõhuaugu otse peensoolde suunatud sond). Jejunostoomiga toitmisel on Remi toitmiseajad muutunud oluliselt pikemaks ja seetõttu on vajalik minna üle seniselt perfuusorsüsteemilt toitmispumbasüsteemile, millega on võimalk seadistada ühtlasem toitmine kogu ööpäeva jooksul.

Lisaks on Remil ka krooniline hingamispuudulikkus ning ta vajab hädasti pulssoksümeetrit ehk seadet, mis määrab ööpäevaringselt vere hapnikusisaldust ja mõõdab pulssi.

Lastefond jätkab poisi toetamist kuue kuu vältel või kuni pere Eestist ära kolimiseni, kattes ühekordselt kuni 1327 euro ulatuses pulssoksümeetri ja toitmispumba maksumuse ning ravitoidu ja abivahendite kulud kokku kuni 457 euro väärtuses ühes kuus. Lisaks fondile on perele 395,85 euroga abiks ka kohalik omavalitsus.

Kuidas Sina saad aidata? Ka Sinul on võimalus toetada Lastefondi tegevust, et nemad saaksid lapsi aidata

Monika Kuzmina Hea sõna saadik, GoodNews looja ja meediapartner