Avaleht Heategevus Afganistanist naasnud kaitseväelased annetasid langenute lastele 3000 eurot
Afganistanist naasnud kaitseväelased annetasid langenute lastele 3000 eurot

Afganistanist naasnud kaitseväelased annetasid langenute lastele 3000 eurot

Afganistani naasnud kaitseväelased annetasid langenute lastele 3000 eurotTäna ennelõunal Afganistanist koju saabunud kaitseväelased annetasid Carolin Illenzeeri fondile välisoperatsioonil kogutud kolm tuhat eurot.

Annetatud summa kogusid Afganistanis teeninud logistikud tavapärase teenistuse kõrvalt korraldatud heategevuslike laskevõistlustega. Ettevõtmise eestvedajaks oli toetusüksuse ülem kapten Lauri Kriisa, kuid laskmiste ettevalmistamisega ja läbiviimisega oli seotud pea kogu toetusüksuse meeskond.

Võistlusel osalesid Camp Bastionis teenivad kaitseväelased ja tsiviilisikud, eriti suure populaarsuse saavutas ettevõtmine Ameerika Ühendriikide merejalaväelaste seas. Laskevõistlused toimusid juuni ja septembrikuu pühapäevadel, võistlusrelvaks oli kuuliplduja MG-3.

„Meil kõigil on võimalus head teha ning nõrgemaid aidata,“ ütles heategevusliku ettevõtmise eestvedaja, logistilise toetusüksuse NSE-15 ülem kapten Lauri Kriisa.

„Kaitseväelastele on see auasi, seda enam kui tegemist on meie langenud või haavatud relvavendade lastega,“ lisas Kriisa.

Annetuse vastu võtnud Carolin Illenzeeri fondi nõukogu esimees kapten Lauri Kurvits ültes, et selle annetuse väärtus on tunduvalt suurem rahatšekil olevast summast. Kurvitsa sõnul on viimasel ajal toetatavate laste arv tõusnud, kuid mitte sellepärast, et oleks langenuid juurde tulnud, vaid sellepärast, et vigastatud kaitseväelased on perekondi loonud.

Sihtasutuse Carolin Illenzeeri Fondi eesmärk on raha ja mitterahaliste vahendite kogumine teenistuses langenud või raskelt vigastada saanud Eesti kaitseväelaste laste toetamiseks. Fond lähtub oma tegevuses hoolivusest ja heast tahtest, selleks, et aidata katta Eesti eest võidelnud kaitseväelaste laste koolituskulud või toetada nende huvitegevust.

Carolin Illenzeer on operatsioonil „Iraagi Vabadus“ 2004. aastal langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütar, keda isa nägi vaid üks kord 2004. aasta suvel pärast Carolini sündi, kui isa Arre operatsioonipiirkonnast kodus puhkusel käis. Sihtasutus alustas tegevust 2011. aasta alguses ja peamisteks tegevusteks on heategevuslikud projektid.

Kommentaarid