Avaleht Heategevus EESTI AITAB! Eesti saadetud toiduabi jõudis Ukrainas esimeste abivajajateni
EESTI AITAB! Eesti saadetud toiduabi jõudis Ukrainas esimeste abivajajateni

EESTI AITAB! Eesti saadetud toiduabi jõudis Ukrainas esimeste abivajajateni

EESTI AITAB! Eesti saadetud toiduabi jõudis Ukrainas esimeste abivajajateniVälisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul jõudis Eesti saadetud toiduabi esimene osa Odessa piirkonnas asuvate pagulaskeskusteni. “Humanitaarolukord Ida-Ukrainas on väga raske,” ütles välisminister Pentus-Rosimannus. “Julgeolekuolukorra halvenemise tõttu on Ukrainas sisepõgenikke ligi 470 000. Inimesed vajavad nii toitu kui muud eluks vajalikku,” lisas ta.

Välisministeerium koostöös Eesti toiduainetetööstuse ettevõtjatega ja ÜRO pagulaste ülemvoliniku ametiga (UNHCR) saatis Ukraina sisepõgenikele humanitaarabina toiduaineid. Koostöös E-Piim Tootmise AS-i, Maag Konservitööstuse AS-i ja Salvest ASiga saatis välisministeerium Ukraina sisepõgenikele 20 tonni täispiimapulbrit, 4,7 tonni lihakonserve ja 4,5 tonni supikonserve.

Esimene osa toiduabist jõudis Odessa piirkonnas olevate pagulasteni. Edasi kavatsetakse toiduabi UNHCRi vahendusel toimetada Donetski, Slavyanski ja Severodonetski piirkondades olevate sisepõgenikeni.

ÜRO pagulaste ülemvoliniku amet (UNHCR – The Office of the United Nations High Commissioner for Refugees) on suurendanud oma kohalolekut Ukrainas ning lähetanud oma missiooni Ida-Ukrainasse. UNHCR varustab kriisipiirkonnas pagulaskeskuseid, haiglaid, lasteasutusi ning pagulasi toiduainete, soojade riiete, hügieenivahendite ja igapäeva eluks muu vajalikuga.

Välisministeerium toetab ÜRO pagulaste ülemvoliniku ameti (UNHCR) kaudu Ida-Ukrainast pärit pagulaste olukorra leevendamist ja humanitaartoiduabi andmist 80 000 euroga.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga