Avaleht Heategu HEEGELDA HEAD I Teeme üheskoos enneaegsetele lastele rõõmu!
HEEGELDA HEAD I Teeme üheskoos enneaegsetele lastele rõõmu!

HEEGELDA HEAD I Teeme üheskoos enneaegsetele lastele rõõmu!

Ärikinnisvaraettevõte Restate kutsub jõulueelsel ajal osalema heategevuslikus heegeldamisaktsioonis, mille tulemusena valmivad heegeldatud mänguasjad annetatakse Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikule.

Kõik algas ettevõtte meeskonna mõttest esitada üksteisele väljakutseid, mis aitaks pimedal ajal rahustada meelt, leida elus uusi hobisid ja väljakutseid ning viia mõtted pidevast koroonauudistevoost eemale. Ettevõtte juhiabi ja finantsspetsialist Oksana Ganža võttis vastu kolleegide esitatud väljakutse meisterdada käsitööfännina hulk mänguasju – ja seda juba jõuludeks.

“Mänguasi on sümboolne toetus vanematele ja haiglapersonalile, kandes sõnumit, et nad pole raskete teemadega üksi. Praegusel kriisiajal vajavad vaimse tervise teemad erilist tähelepanu ning ka pealtnäha väikesed ja lihtsad asjad võivad kaasa tuua suuri muutuseid,” on Oksana veendunud.

Jõuludeks valmib kümmekond heegeldatud mänguasja, mis kingitakse Tartu Ülikooli Kliinikumi sünnitusmajale. “17. novembril tähistatakse rahvusvahelist enneaegsete laste päeva, mille sümboliteks on heegeldatud kaheksajalg ja lilla värvitoon. Heegeldada võib aga ka teisi mänguasju, laskem loovusel lennata,” sõnab Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku direktor Marika Kirss.

Sel aastal on enneaegsete laste päeva fookuses Zero Separation Act, mille sisuks on teadvustada, kui oluline on liiga vara sündinuid vanemast mitte lahutada. “Pandeemia Delta tüve suurema ohu tõttu rasedatele on just enneaegsed lapsed riskigrupp, keda on vaja olnud vanematest lahutada. Kaheksajalast kinnihoidmine annaks neile natuke rohkem turvatunnet,“ kinnitab Kirss.

Kuna mänguasjade valmistamine on aeganõudev, kutsub Restate üles ühiselt panustama. “Löö kaasa oma kollektiiviga, perega, sõpradega – lisaks heategevusele on see vahva võimalus midagi koos ära teha. Käsitöö on meditatiivne tegevus, nii et miks mitte endale selle näol uus hobi leida – saime oma tiimis isegi mehed heegeldama,” innustab heegeldamisaktsiooni eestvedaja Oksana.

Anna oma osalusest märku, postitades sotsiaalmeedias pilt endast või oma kolleegidest-sõpradest heegeldamas ning kasutades teemaviiteid #heegeldahead ja #enneagsedlapsed. Selleks, et sõnum saaks rohkem jõudu, märgi postituses vähemalt kolm sõpra või asutust, kes samuti võiksid aktsiooniga liituda.

Restate korraldab mänguasjade kogumise ja transpordi Tartu Ülikooli Kliinikumi. Transpordi korraldamiseks palub ettevõte võtta ühendust Oksanaga e-posti teel: oksana.ganza@restate.ee.