1. Avaleht
  2. Heategu
  3. AITAME KOOS I McDonald’s kogub raha Tallinna Lastehaigla Toetusfondile, et ennetada ja ravida laste närvi- ja lihashaiguseid
AITAME KOOS I McDonald’s kogub raha Tallinna Lastehaigla Toetusfondile, et ennetada ja ravida laste närvi- ja lihashaiguseid

AITAME KOOS I McDonald’s kogub raha Tallinna Lastehaigla Toetusfondile, et ennetada ja ravida laste närvi- ja lihashaiguseid

Novembris teeb McDonald’s heategevuskampaaniat McHappy Day™, mil restorani külastajate abiga toetatakse neid lapsi, kes vajavad uusi meditsiinilisi vahendeid, et saada hädavajalikku ravi. McDonald’s kogub 2022. aasta lõpuni restorani külastajate abiga annetusi Tallinna Lastehaigla Toetusfondile.

Foto: Pixabay

Alates 2021. aastast on külastajatel olnud aastaringselt võimalus annetusi teha läbi McDonald’s restorani. Tänavu ostetakse annetuste abiga haiglale elektromüograaf ehk lihashaiguste detektor.

„Abivajavate laste toetamine on ettevõtte jaoks alati oluline olnud. Oleme rõõmsad, et saame jätkata koostööd Tallinna Lastehaigla Toetusfondiga ja teha midagi head paljude laste jaoks. Ka kõige väiksem annetus on panus ühise eesmärgi nimel. Oleme restorani külastajate jaoks teinud annetamise võimalikult lihtsaks, et lapsi ja nende vanemaid saaks kasvõi käigu pealt aidata,” ütles Baltikumi McDonald’s restoranide tegevjuht Vladimir Janevski.

Foto: Freepik.com

Sel aastal on Tallinna Lastehaiglal soov osta elektromüograaf, mis aitab ennetada ja ravida laste lihas- ja närvihaiguseid. Elektromüograaf on meditsiiniseade, millega saab läbi viia erinevaid elektrodiagnostilisi uuringuid. Seadet kasutatakse peamiselt närvi- ja lihashaiguste diagnoosimiseks või välistamiseks.

Lihashaiguste detektori abil saab diagnoosida ja jälgida erinevaid haigusseisundeid – üksik- ja hulginärvikahjustusi, lihashaigusi, lihas-närvi ülekande haigusi, traumajärgseid närvivigastusi, seljaaju kahjustusi. Lisaks vajavad uuringuid lapsed, kellel esineb teadmata põhjusel arengu hilistumist. Haiguste täpne ja õigeaegne diagnoosimine võimaldab rakendada kvaliteetset-asjakohast ravi ja rehabilitatsiooni.

Foto: Pixabay

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhi Inna Krameri sõnul on uue elektromüograafi soetamine väga oluline. “Lastehaiglas teostame elektromüograafilisi uuringuid igapäevaselt. Sagedasel kasutamisel aparatuur kulub. Tehnoloogia täiustub ja areneb, seetõttu vajab ka meditsiiniaparatuur uuendamist ja kaasajastamist. Meil on väga hea meel, et McDonald’s taas oma abikäe ulatab ja meid uue elektromüograafi ostmisel toetab,” sõnas Kramer.

Aastaringselt on võimalik teha annetusi kõikides McDonald’s restoranides. Annetada on võimalik läbi iseteeninduskassa, McDrive™ kaasaostus või tellimuse esitamisel kassapidajale. Samuti saab annetada Toetusfondi veebilehel.

Head Uudised GoodNews