1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Südameapteek aitab enam kui 6800 euroga katta abivajavate laste abi- ja hooldusvahendite kulusid
Südameapteek aitab enam kui 6800 euroga katta abivajavate laste abi- ja hooldusvahendite kulusid

Südameapteek aitab enam kui 6800 euroga katta abivajavate laste abi- ja hooldusvahendite kulusid

Südameapteek kogus möödunud aasta detsembrikuus annetusi Lenna, Kuldari ja Johanni heaks, kes vajasid Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi abi koduseks hoolduseks vajalike vahendite soetamisel. Topeltrõõm on aga tõdeda, et selle aasta jaanuarist võttis Eesti Haigekassa üle mitmete kallite seadmete ning hooldustarvikute eest tasumise, mis tähendab, et nüüd on võimalik Südameapteegi klientide tehtud heateoga aidata märksa rohkem abivajajaid. 

Nii saab Lastefond Südameapteegis kuu aja jooksul kogutud 6848 euro eest toetada abi vajavate laste kodust hapnikravi, kus hetkel Haigekassa poolsest toetusest ei piisa, ning soetada haigetele lastele neid tarvikuid, mis veel tervishoiuteenuste loetellu ei kuulu. 

Südameapteegi turundusjuhi Merle Väli sõnul on apteekri amet südamega töö. “Meie apteekrite igapäevaseks tööks on hoida Eesti inimeste tervist ja anda abi, kui haigus käes. Valveapteekides lausa 24/7,” lausus Südameapteegi turundusjuht ning lisas, et rõõm on olla abiks ka teisel viisil. “Juba mitmendat aastat teeb Südameapteek annetuse, mis aitab abivajavatele lastele soetada hooldustarvikuid, mis tervishoiuteenuse loetellu ei kuulu ning on peredele väga suureks kuluks.”

Nii nagu Lenna, Kuldar ja Johann, vajavad Lastefondi igakuist abi raske haigusega toimetulemisel veel ligi 30 lapse pered. Olgu selleks siis sidumis- ning puhastusvahendid, kreemid või mõned muud soodustuseta apteegikaubad, aga ka abivahendid ning nende abivahendite omaosaluse eest tasumine. Haige lapsega peres saab tavaliselt tööl käia vaid üks vanem, mis teeb need pered hinna osas väga tundlikuks.

Lastefond tasus möödunud aastal haigete laste abi- ja hooldusvahendite ning apteegikaupade eest pea 72 000 eurot.

“Me Lastefondis imetleme nende emade ja isade vaprust ning vastupidamist, kes igapäevaselt oma raskelt haige lapse kõrval on, teda toetavad ja tema eest hoolitsevad. Vähim, mida kõrvalseisjad siin teha saavad, on võtta nende lapsevanemate õlgadelt üle jõu käivad kulutused hooldustarvikutele ja abivahenditele. Südameapteek on siin eeskuju näidanud juba neli aastat ja me oleme nende headele klientidele selle eest südamest tänulikud!” tänab Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi strateegiajuht Siiri Ottender-Paasma Südameapteeki haigete laste ja perede aitamise eest.

Detsembrikuus olid kõigis Südameapteekides kassade juures ekraanid, kus soovijad said oma ostule lisada 2-, 5- või 10-eurose annetuse Kuldari, Lenna ja Johanni abi- ja hooldusvahendite soetamise heaks. Samuti sai annetuse teha Südameapteegi e-poes. Klientide toel kogutud 4348 eurole lisas Südameapteek omalt poolt 2500 eurot ja nii kogunes laste toetuseks 6848 eurot.

Head Uudised GoodNews